Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent powołał Jerzego Buzka

Były premier i jeden z najbardziej znanych polityków ze Śląska Cieszyńskiego został przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego powołany w skład Kapituły Orderu Orła Białego.

 W skład Kapituły, na czele której stoi Prezydent RP, wchodzą również Władysław Bartoszewski – Kanclerz Orderu , Aleksander Hall – Sekretarz Kapituły, Krzysztof Penderecki oraz Henryk Samsonowicz.

W gronie odznaczonych Orderem Orła Białego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego znaleźli się do tej pory m.in. Adam Michnik, Zbigniew Romaszewski, Adam Strzembosz, Wisława Szymborska i Andrzej Wajda.

Jerzy Buzek w latach 1997 – 2001 był Prezesem Rady Ministrów. Od lipca 2009 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. 11 listopada 2012r., w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności dla przemian demokratycznych w Polsce, za działalność naukową i państwową, za wybitne osiągnięcia w działalności politycznej na arenie międzynarodowej Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Jerzego Buzka Orderem Orła Białego.
 

źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: