Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezydent ponownie w Wiśle

27 kwietnia prezydent wraz z małżonką wizytowali kompleks skoczni narciarskich w centrum miasta i spotkali się z lokalną społecznością. Wczoraj, 27 czerwca, prezydent Komorowski ponownie zawitał do Wisły.

Spotkanie miało charakter podziękowania prezydentowi Komorowskiemu za pięć lat prezydentury. - Jesteśmy zaszczyceni, że zechciał Pan, Panie Prezydencie, odwiedzić po raz kolejny nasze miasto. Jako burmistrz Wisły, razem z mieszkańcami, serdecznie dziękuję za całą pięcioletnią kadencję prezydencką. Szczególnie dziękuję za to, że pamiętał Pan o naszej pięknej Wiśle i wspierał w przeróżnych działaniach. Chociaż nie będzie Pan już gospodarzem Zameczku na Zadnim Groniu, to na zawsze pozostanie Pan Honorowym Obywatelem naszego miasta. Jeszcze raz serdecznie za wszystko dziękujemy i zapraszamy – mówił podczas spotkania Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Gospodarz Wisły, dodał, że Gmina Wisła odebrała decyzję na użytkowanie skoczni narciarskich w centrum miasta, których modernizację wspierał prezydent Komorowski, i zaprosił głowę państwa na uroczyste otwarcie obiektu, które jest planowane 30 lipca.

Prezydent otrzymał także od władz miasta pamiątkowy obraz. - Proszę, by ten obraz nie zawisł w jakimś reprezentacyjnym miejscu, tylko u Pana w domu. By patrząc na niego, mógł Pan Prezydent sobie o nas przypominać – mówił Tomasz Bujok.

Prezydent również dziękował za pięcioletnie kontakty z Wisłą. – Dziękuję za wspólnie spędzone pięć lat. Dziękuję za możliwość dotknięcia tego, w co bardzo wierzę, mianowicie, że wielkość Polski polega na tym, że potrafi w swoim całym zróżnicowaniu budować jedność. Jest to teren zróżnicowany historycznie i wyznaniowo, ale czuje się tutaj żarliwą polskość. Mam satysfakcję, że mogłem się tutaj spotykać z tą zróżnicowaną społecznością. Cieszę się , że rusza skocznia, obiecana przez mnie, i że będą na niej kontynuowane tradycje narciarskie. Dziękuję za Honorowe Obywatelstwo, które bardzo sobie cenię. Dziękuję za życzliwość w wyborach, bo zawsze tutaj zyskiwałem ogromne poparcie. Za to wszystko bardzo wiślanom dziękuję, z całego, jeszcze prezydenckiego serca. Życzę Wiśle, by ta szczególna relacja między Wisłą a prezydentami, którzy mają na Zadnim Groniu swoją rezydencję, trwała nadal – mówił Bronisław Komorowski, który wręczył uczestnikom spotkania pamiątkowe albumy.

Prezydent przywiózł także ze sobą kielich komunijny, który wręczył proboszczowi parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu księdzu Janowi Byrtowi. Z kolei nietuzinkowy duchowny wręczył Bronisławowi Komorowskiemu pamiątkową koszulkę na jubileusz 500-lecia reformacji, książkę oraz inne drobne upominki. - Ziemia beskidzka to ziemia wielu wyznań. Pan był Prezydentem wszystkich wyznań. Wielokrotnie parafia w Szczyrku zwracała się do Pana Prezydenta o wsparcie różnych nabożeństw i akcji. Zawsze spotykaliśmy się z życzliwością i pozytywną odpowiedzią ze strony Pana Prezydenta. Za bycie Prezydentem wszystkich Polaków z całego serca dziękujemy. Ostatnią naszą prośbą, jaką skierowaliśmy do Pana Prezydenta, była prośba o kielich komunijny. I ten kielich otrzymaliśmy, za co serdecznie dziękuję – powiedział ks. Jan Byrt.

To już kolejny kielich w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Parafia posiada m.in. kielich prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Niemiec., Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka , kanclerz Niemiec Angeli Merkel , premiera Holandii , komisarza Unii Europejskiej Janusza Lewandowskiego i ambasadora Niemiec . 

Po spotkaniu Bronisław Komorowski spotkał się na chwilę z zaproszonymi gośćmi i krótko przywitał się z mieszkańcami.

(red/wisla.pl)

źródło: wisla.pl/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-28 19:11:39
pambuk: Były prezydent, były...
2015-06-28 19:35:46
kwiatek70: Ale POdobieństwo. Dwóch judaszów na zdjęciu. Smutne to. Precz. Szybko.......
2015-06-28 19:42:21
góry: Rozwala mnie za każdym razem tekst(Piękna Wisła i Kurort)która jest najbardziej zasyfionym kurortem(hi hi hi) przez REKLAMY począwszy od skrętu na Wisłę Jawornik,przez te szmaty wiszące zaraz za przejazdem po prawej stronie i im bliżej centrum tego KURORTU tym większy bajzel wraz z główną drogą tej oto PIĘKNEJ WISŁY.
2015-06-28 20:42:31
koszor: Przestańcie się płaszczyć i lizać zadki!
2015-06-28 20:58:19
alternatywy 5: Oby nigdy już Polska nie miała tak jałowego prezydenta. Rozstanie bez żalu, tylko radość czuć, że POzbywamy się balastu.
2015-06-28 22:26:29
blookerss: obserwator2<br />Nic nadzwyczajnego i nie ma tam co kasować. A były ma się dobrze, jest w Rybniku- ale w mieście Rybniku! :-)<br />
2015-06-29 00:18:11
crank: Bronisław Komorowski jest urzędującym prezydentem.To - jak byście nie wiedzieli. Swojego pupila tu nie uświadczycie. Zameczek pod młotek przekaże z Warszawy.
2015-06-29 08:44:15
Ki-koker: Powinien żeś naPiSać, że przekaże kurii warszawskiej. (-:
2015-06-29 13:49:07
jerzymandzukic: Dziękujemy Panie prezydencie !! Dobrze , że Pan odchodzi .... nikt za parę lat nie będzie Pana pamiętał , był Pan najgorszym prezydentem jaki był do tej pory . Nikt nie będzie za Panem tęsknił . Adios !
2015-06-29 16:39:08
as355: Komorowski w koszulce z napisem Jezus ,Byrt wie jak ośmieszyć ludzi ,ta medialna inicjatywa mu nie przeszła .A ja w imieniu starszych ,mam na Bronka uczulenie w związku z podniesieniem wieku emerytalnego .I jaką by nie ubrał koszulkę żal pozostanie . Szkoda że odchodzi ,,ale to najwyższa pora ,Ostatnie Pożegnanie z wszystkimi wyznaniami .
2015-06-29 19:47:13
krzys54: ale jaja,Karol Folwarczny też tam jest,ale ma odpowiednie buty do ubrania.
2015-06-29 20:31:06
Łustroniok: Do Wisły to Bredzisław może jeździć i jajkiem nie dostać, jak wyniki wyborów pokazały Platformusy mają się w Wiśle bardzo dobrze, Bronek wygrał z Dudą 4:1 Zastanawiam się skąd tutaj ta miłość do tych złodziei i oszustów?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: