Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezydent - elekt USA związany z Cieszynem?

Akcentów ze Śląska Cieszyńskiego w całej Polsce jest wiele. Ostatnio jednak zgodnie z twierdzeniem jednego z portali genealogicznych akcent taki pojawił się za oceanem. A konkretnie w USA. Co Śląsk Cieszyński ma wspólnego z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych? Okazuje się, że sporo.

Co Śląsk Cieszyński ma wspólnego z wyborami prezydenckimi w USA? Zgodnie z danymi, opublikowanymi przez jeden z porali genealogicznych, okazuje się, że całkiem sporo, bo gdyby nie Ziemia Cieszyńska jeden z kandydatów nie przyszedłby na świat. Brzmi poważnie? I dokładnie tak jest. Zgodnie z badaniami genealogów Joe Biden – prezydent elekt USA jest potomkiem… cieszyńskich Piastów.

Portal „geneanet” to francuska strona, która zajmuje się tworzeniem drzew genealogicznych. Ostatnio upublicznione zostało drzewo genologiczne, które prowadzi do ciekawych wniosków - Według portalu geneanet.org nowy prezydent USA - Joe Biden, wywodzi się od Piastów cieszyńskich. Jego przodkiem ze strony babki była księżniczka Małgorzata cieszyńska, córka Przemysława I Noszaka. Choć pochodzenie od Piastów może udowodnić obecnie prawie każdy, to informacja ta jest niewątpliwie ciekawostką – taka informacja ukazała się na blogu Principatus Teschinensis.

Zgodnie z danymi historycznymi Małgorzata Cieszyńska (córka Przemysława I Noszaka) wyszła za mąż za Simona de Felbrigga. Kolejne pokolenia nosiły nazwiska: Tyndal, Taylor, Robinette. Robinette to właśnie panieńskie nazwisko babki prezydenta elekta USA.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-10 15:27:51
tom lem: ...od dawna widać bide, teraz będzie Biden ;-)
2020-11-10 15:41:33
donekT: Nawet jeżeli, ciekawe ile to znaczy dla samego zainteresowanego? Co więcej, czy ten zainteresowany to sobie uświadamia i ile znaczy dla niego jakiś bardzo, bardzo daleki przodek sprzed stuleci? Zdaje się, że jego inny przodek wywodzi się z Afryki, może warto podciągnąć i ten wątek;D:D:D:D Kolejna NADINTERPRETACJA, z jakiej pewien blog jest już znany...
2020-11-10 15:45:23
donekT: Pewnie główny zainteresowany teraz będzie czuł się zobowiązany dokonać wyzwolenia Księstwa Cieszyńskiego spod polsko-czeskiej okupacji i powoła Wielkie Księstwo Cieszyńskie na miarę Luksemburga, albo raczej czegoś na kształt Kosowa;)
2020-11-10 19:34:12
: @tom: Jeszcze nie wiadomo czy będzie. Trump sie odwołuje do sądu najwyższego. Możliwe że jeszcze mu przyznają wygraną.
2020-11-10 19:49:47
św. Patryk.: ty walduś to masz łeb, idealny kwadrat - coś jest na rzeczy, telewizja Fux News podaje, że Trump zwrócił się do Trybunału Przyłębskiej o zatwierdzenie go na stanowisku prezydenta USA
2020-11-11 11:54:37
jasper: Rozumiem, ze pisiorom zal dvpe sciska, ze to nie Trump. Moze pomnik swojemu idolowi postawicie a i pomaranczowej farby nie zalujcie. Tak na marginesie - media amerykanskie podaja, ze Trumpowi do tej pory grozi az 30 procesow sadowych po opuszczeniu Bialego Domu. Do tej pory chroni go immunitet przed sciganiem. Nie dziwi wiec, ze nie chce uznac swojej przegranej i jatrzy !
2020-11-11 13:57:53
politykier: krzy-sio+jasper-Q+ś.wir_us Patryk v2, To wspaniała odmiana z Twojej strony, miło czytać wypowiedzi wskazujące, iż wspierasz KATOLICKĄ DOBRĄ ZMIANĘ w USA;)
2020-11-11 14:04:56
politykier: Zdaje się, że Zachodni politycy, zwłaszcza we Francji, jakoś ostatnio również coraz bardziej przymilają się do tego wyznaniowego elektoratu i to pod hasłem obrony ŚWIECKICH WARTOŚCI REPUBLIKI... krzy-sio+ będziesz musiał nieco zmienić azymut...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: