Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezydencka oficyna...atrakcją turystyczną  

Samorząd Wisły ogłosił przetarg na budowę drewnianego skansenu przy ul. Czarne. Do 26 maja można zgłaszać oferty. W ramach projektu odrestaurowana zostanie dawna oficyna, która znajdowała się przy Zameczku Prezydenta RP na Zadnim Groniu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem – nowa atrakcja turystyczna otwarta zostanie jesienią przyszłego roku.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły poinformował, że części dawnej oficyny od wielu lat złożone są przy zaporze Wisła-Czarne. Obiekt teraz ma dostać drugie życie, w ramach projektu „Śląsk Cieszyński - wspólna historia drewna, żelaza i ludzi”. - W zrekonstruowanym budynku zaprezentujemy ekspozycję, na której pokażemy jak powstawał węgiel drzewny oraz jak dostarczano go do huty w Trzyńcu. - powiedział burmistrz.

Huta trzyniecka jest partnerem projektu „Śląsk Cieszyński - wspólna historia drewna, żelaza i ludzi”, który obejmuje również odbudowę podobnych obiektów na Zaolziu. 

Odbudowana oficyna z ciekawą wystawą zlokalizowana zostanie w pobliżu zapory Wisła Czarne. - Mam nadzieję, że stanie się kolejną atrakcją, bo w tym miejscu jest bardzo duży ruch turystyczny. - przyznał burmistrz Wisły. Ekspozycja będzie czynna przez cały rok.

Budowa skansenu ma kosztować ponad 10 mln zł. Miasto otrzymało 7, 5 mln złotych dofinansowania m.in. z programu  Programu Interreg Czechy-Polska. Nowa atrakcja  ma powstać w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy.

(ach)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-19 17:40:17
góry: to jeszcze może by tak w końcu zrobić trase rowerową przez ten Kurort Wiślański, taką która nie będzie kolidowała z pieszymi i ruchem samochodowym, był remont drogi i nikt na to nie wpadł ,ale wypierdzielić środek drogi kostką czerwoną to był wspaniały pomysł.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: