Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezydenci nieoficjalnie spotkali się na Zadnim Groniu

Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w piątkowe popołudnie w rezydencji na Zadnim Groniu prezydenta Łotwy Raimondsa Vejonisa.

Prezydent Andrzej Duda, wraz z małżonką kolejny raz pojawił się w Wiśle. Tym razem gościł w swych progach prezydenta Łotwy - Raimondsa Vējonisa. Wizyta prezydenta Łotwy była nieoficjalna. Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez kancelarię, spotkanie przebiegało w luźnej atmosferze. Nie zabrakło góralskiego akcentu w postaci beskidzkiej kapeli.
Dzisiaj prezydent po południu w Katowicach, w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, złoży wieniec przed pomnikiem poległych Górników Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”.

Zobacz też: Prezydent czeka na śnieg

red.

 

źródło: ox.pl/ FB Andrzej Duda
dodał: JB

Komentarze

30
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-12-13 11:30:52
Alchemik: Prezydent??? My nie mamy prezydenta, tylko sekretarkę prezesa!!
2015-12-13 11:48:48
yogi60: <br />Prezydent został wybrany przez Naród i sprawuje swoją funkcję , czy się to komuś podoba czy nie. Wyników wyborów się nie komentuje, można mieć żal do ludzi którzy nie brali udział w głosowaniu.
2015-12-13 12:24:52
lisek: Najgorszy sort Polaków nie ma prezydenta,ma go za to elita moherowa!!!!<br />
2015-12-13 12:29:23
as355: POdłożyli świnię Prezydentowi chociaż prosił ustępujących karierowiczów by do tego nie doszło .A teraz za wszelką cenę chcą skłócić POLAKÓW .Dobrze że chłopina nie bierze tego na poważnie bo PO nigdy nie było poważne nawet po zgoleniu wąsów .Oby co raz częściej odwiedzał nasze piękne góry i zadbał o górali .A tak na marginesie to Zameczek nie jest na terenie gminy Istebna ?.
2015-12-13 14:03:09
koszor: Jest to pierwszy prezydent, który Niemcom się nie kłania. Biało-czerwoną flagę wysoko trzyma, a gwiaździstą szmatą podłogę wyciera.
2015-12-13 17:37:09
NoNick: Uroda Downa
2015-12-13 17:40:51
Hanula: Do Liska.<br />Dobrze by było, aby czasami lemingi posłuchały wypowiedzi w oryginale, a nie paszkwilu przerobionego przez Olejnik. Kaczyński powiedział : \&quot; ?To powrót do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony.\&quot;<br /> Lisku nie wydaje mi się, że to własnie ty w swojej marnej osobie chciałeś donosić na polski rząd i polskiego prezydenta w Brukseli. Mimo twoich najszczerszych pragnień nie należysz więc do tego najgorszego sortu. Jednak to raczej nie jest powód do chluby bratać się choćby tylko w myślach z bohaterami tzw. \&quot;nielegalnych podsłuchów\&quot;, którzy tworzony przez z nich samych rząd nazywali \&quot;h.., d..a i kamieni kupa\&quot;, a Polska istniała dla nich tylko teoretycznie. To własnie o ten sort Kaczyńskiemu chodziło, a nie o twoje marne ego. Zrozum - jeszcze do nich nie dorosłeś, więc nie należysz do tego \&quot;elytarnego sortu\&quot;. No chyba, że się mylę....?
2015-12-13 18:02:39
kubulek51: hanula drogi moherku vel sekta smoleńska.Wy jesteście chorzy z nienawiści niezależnie od tego czy jesteście w opozycji czy jak teraz wprowadzacie dyktaturę.A jarek niech zmieni leki i lekarza.
2015-12-13 18:51:56
koszor: Jaka nienawiść? Tu jest miłość do Ojczyzny i Narodu. Tu jest poszanowanie rodziny, a nie propaganda tęczowych zboczeńców; tu jest walka o dobro tego kraju i Polaków, a nie wyprzedawanie przemysłu, ziemi i Lasów Państwowych; tu wreszcie jest troska o przyszłość naszą i przyszłych pokoleń.
2015-12-13 19:02:19
koszor: Polska kreowana przez Wyborczą i TVN ukazuje prawicę jak nazistów, a broniących tradycyjnych wartości określa mianem moherów i zacofanych. Otóż żydo-niemieckim mediom nie pasuje niepodległa i samodzielna Polska, woleliby głupi naród, bez zasad moralnych, taki którym łatwo manipulować. Jeszcze Polska nie zginęła!
2015-12-13 19:12:25
cd minerwa: @koszor <br />Co do gwiezdzistej szmaty jak nazywasz flage EU (powtarzajac slowa p. Pawlowicz pelne nienawisci). To moze nie wiesz, ale w zamysle byla sztandarem Maryi, a blekit i zlote piecioramienne gwiazdy pochodza z woalu Matki Boskiej (z Cudownego Medalika, znanego z objawien Matki Bozej sw. Katarzynie Labouré w Paryzu (1830 r.) Ich liczba nawiazuje do 12 apostolow. Flaga EU autorstwa A. Heitza byla inspirowana fragmentem Apokalipsy sw. Jana. W 1955 zatwierdzono flage w swieto NIepokalanego Poczecia Najswietszej Maryi Panny. Katedra w Strasburgu byla pierwszym gmachem , ktory flaga (szmata wedlug Ciebie i Tobie podobnym) zdobila. <br />Poczytaj , zapytaj ksiedza a pozniej powtarzaj za kims bzdury nienawisci o SZMACIE.
2015-12-13 20:25:06
alternatywy 5: Uprzejmie informuję wszystkich zacietrzewionych POpaprańców, iż jest to drugi PRAWDZIWY prezydent RP - po Lechu Kaczyńskim, pozostali to oszuści, lenie, konfidenci , złodzieje i pijaki. Mam nadzieję, że teraz dosięgnie ich ciężka ręka sprawiedliwości, co odbierze profity które kiedyś sami sobie przyznawali.
2015-12-13 21:30:19
syroma: Jaki prezydent????? To pionek bez wartości, bez godności, totalnie podporzadkowany staremu, malutkiemu, choremu na umyśle starcowi, któremu wydaje się że jest nowym Piłsudskim. Wstyd namiastko prezydenta. Pacynko bez kręgosłupa. A ty prezesie??? Gdzieś był pamiętnego 13 grudnia???? Teraz jaki odważny wśród swojej gwardii moherowej. Wstyd
2015-12-13 21:39:11
syroma: A dzisiejsze wystąpienie \&quot;wielkiego wodza narodu\&quot; daje do myślenia. Zobaczyliśmy wystraszonego , chorego z nienawisci starca, który dąży do konfrontacji. Zobaczycie. On doprowadzi do wojny domowej. To się dzieje tu i teraz.
2015-12-13 23:07:26
alternatywy 5: Też oglądałem całą uroczystość i przemowy WIELKIEGO PREZESA. Podobało mi się. Prezes tym razem jest przygotowany na szybkie działanie, a jątrzenie POstkomunistów jest żałosne. Tą samą śpiewkę o dyktaturze słyszeliśmy w latach 2005-7 - nagonka bis. Wystraszeni mogą być ale więźniowie... koniec z odwiedzinami seks party, mają zniknąć telewizory, i odsiadujący mają być zagonieni do przymusowej roboty - projekt ustawy już jest :) Zabiorą się też za skorumpowany wymiar sprawiedliwości i nie tylko, bo widzę do każdej dziedziny są przygotowane ustawy. No no, wystraszeni POwinii być...i są...dlatego są w stanie nawet rozpętać wojnę domową. Opasłe, teraz takie bezbronne z przybitymi ryłami do posad myśleli, że są nie do ruszenia. NIECH ŻYJE PREZES NASZEGO KLUBU<br />
2015-12-14 00:07:20
janusz s: PS. a pochwaliliście się Prezydentowi jakie miał wyniki w wyborach w Wiśle?
2015-12-14 06:29:47
koszor: minerwa- flaga UE była inspirowana fragmentem Apokalipsy! No nic dodać nic ująć!
2015-12-14 07:05:40
Hanula: @ minerwa<br />Może i pierwotna symbolika była w zamyśle taka jak piszesz. Jednakże sposób w jaki \&quot;unia się prowadzi\&quot; daleko odbiega od chrześcijańskiej moralności. Pentagramy (bo tak nazywają się gwiazdy na fladze UE) to symbol masoński. Przecież to kpina w żywe oczy - UE mająca w sztandarze niby chrześcijańskie symbole - niszczy chrześcijaństwo na wszelkie możliwe sposoby. <br />awiązując jeszcze do budynku Parlamentu Europejskiego. Otóż projekt tego budynku jest wzorowany na obrazie Pietera Brueghela Starszego z 1563 roku, "Wieża Babel". Obraz ten przedstawia niedokończoną wieżę Babel. Symbolika UE jest bardzo wymowna - symbolizuje bunt ludzi przeciw Bogu. No ale niektórzy \&quot;mają oczy i nie widzą, mają uszy i nie słyszą\&quot;. Noe budował arkę około 100 lat. Przez ten czas ludzie cały czas się z niego nabijali. Ludzie od czasów Noego się nie zmienili,,,,,,Bóg również,
2015-12-14 12:01:47
cd minerwa: @Hanula<br />Jak teraz nazwac KK - pelnych pedofilii, chciwych i obludnych hierarchow, pijakow, gejow, kretaczy finansowych w banku Watykanskim. Ciagle im malo , wystarczy popatrzec na przepych i bogactwo biskupstw czy Kurii w Polsce i nie tylko - tego chcial Jezus, Bog ?? . Czy taki Kosciol jest nam potrzebny - niszczacy prawdziwy przekaz chrzescijanstwa i jednosc ludzi w narodzie na wszelkie sposoby. Bog nie zmienil sie ale ludzie reprezentujacy Kosciol bardzo. <br />Boga nalezy miec w sercu.<br /><br />\&quot; Rozlupcie kawalek drewna, a ja tam jestem.<br />Podniescie kamien, a znajdziecie mnie tam \&quot; . Jezus w Ewangelii sw. Tomasza <br /><br />koszor<br />Apokalipse to sobie sami Polacy robia - na wlasne zyczenie.
2015-12-14 13:13:58
Hanula: @minerwa na jakiej podstawie sądzisz, że należę do KK ?? Jeśli chodzi o jedność w narodzie - to nic za wszelką cenę. Jeśli ta jedność ma polegać na zgadzaniu się na wszystko co każe UE lub media, to mi na niej wcale nie zależy. Jeśli chodzi o Kościół to nie ma on nic wspólnego z reprezentantami któregoś z wyznań. Głową Kościoła jest Chrystus, a członkami wyznawcy CHRYSTUSA, Przynależność do konkretnego wyznania nie ma tu nic do rzeczy. Jezus nie jednał się z faryzeuszami wypaczającymi Boże Prawo. Aby faryzeusz mógł uzyskać jedność z pierwotnym Kościołem musiał zaakceptować nauczanie Mesjasza. Poza tym w Biblii Jezus mówi:\&quot;Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10,34n)\&quot;. Chrześcijaństwo to \&quot;sposób\&quot; na zgadzanie się z wszystkimi w imię jedności - wręcz przeciwnie.
2015-12-14 13:15:35
Hanula: @minerwa na jakiej podstawie sądzisz, że należę do KK ?? Jeśli chodzi o jedność w narodzie - to nic za wszelką cenę. Jeśli ta jedność ma polegać na zgadzaniu się na wszystko co każe UE lub media, to mi na niej wcale nie zależy. Jeśli chodzi o Kościół to nie ma on nic wspólnego z reprezentantami któregoś z wyznań. Głową Kościoła jest Chrystus, a członkami wyznawcy CHRYSTUSA, Przynależność do konkretnego wyznania nie ma tu nic do rzeczy. Jezus nie jednał się z faryzeuszami wypaczającymi Boże Prawo. Aby faryzeusz mógł uzyskać jedność z pierwotnym Kościołem musiał zaakceptować nauczanie Mesjasza. Poza tym w Biblii Jezus mówi:\&quot;Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10,34n)\&quot;. Chrześcijaństwo to \&quot;sposób\&quot; na zgadzanie się z wszystkimi w imię jedności - wręcz przeciwnie.
2015-12-14 20:19:23
cd minerwa: @Hanula<br />Po pierwsze nie wypowiadalam sie na temat UE . Wypowiedzialam sie na temat flagi UE i jej pochodzenia.<br />Co do UE mam swoje krytyczne zdanie. Zgadzam sie z Toba, ze nie mozna sobie dac wszystkiego narzucic. <br />Tylko jezeli Polska zabiega i podkresla, ze nalezy do Europy powinna sie okreslic i wypowiedziec do ktorej - wschodniej czy zachodniej. Najlatwiej sklocic sie ze wszystkimi bliskimi sasiadami i marzyc o amerykanskiej \&quot; liberty\&quot;. Historia juz nieraz pokazala , ze skloceni w razie potrzeby zostaniemy \&quot;sprzedani\&quot; , sami . Juz prof. Bartoszewski powiedzial i tutaj sie z nim zgodze. - \&quot;jesli dziewczyna nie jest ani urodziwa ani bogata, to musi byc przynajmniej mila\&quot; - czyli wiecej dyplomacji. Gdy wilk syty i owca cala. <br />Obawiam sie, ze to co dzieje sie obecnie w Polsce nie ma wiele wspolnego z demokracja. Swietnie przedstawia to George Orwell w \&quot; Folwarku zwierzecym\&quot; , ktory jest alegoria polityczna pokazujaca losy panstwa po przemianach. Nastepuje okres wypaczen, bledow. Nowa wladza, mimo iz jest wyloniona z krzywdzonego ludu, bardzo szybko zapomina o swoich wczesniej gloszonych idealach i wywalczona demokracje zamienia w dyktature i panstwo totalitarne.<br />Dlatego nalezy pamietac jakim zlem jest toksyczny system totalitarny i wladza w rekach jednostki.<br /><br />Slowa papieza Franciszka z adhortacji \&quot;Evangelii gaudium\&quot;<br />\&quot; Rzeczywistość po prostu jest, ideę się wypracowuje. Trzeba doprowadzić do stałego dialogu pomiędzy nimi, unikając oddzielenia idei od rzeczywistości. Niebezpiecznie żyć w królestwie samego tylko słowa, obrazu, sofizmatu. Stąd wniosek, że należy postulować trzecią zasadę: rzeczywistość jest ważniejsza od idei. Pociąga to za sobą unikanie różnych form ukrywania rzeczywistości: angelicznych puryzmów, dyktatury relatywizmów, pustej retoryki, projektów bardziej formalnych niż realnych, fundamentalizmów antyhistorycznych, intelektualizmów pozbawionych mądrości. (rozdz. III, § 231, Rzeczywistość jest ważniejsza od idei)\&quot;<br />
2015-12-14 21:59:58
alternatywy 5: Widzę, że koleżanka pisze wciąż jakieś dyrdymały filozoficzne i nabiera prędkości....której za chwilę nie będzie w stanie opanować. Dla zabicia nudów proponuje obejrzeć na youtube jak islamiści brutalnie niszczą Europę. Podać linki czy jest w stanie sama sobie poszukać?
2015-12-15 06:49:28
cd minerwa: Kolego alternatywy5 - jezeli wierzysz w te wszystkie straszne filmiki ojca Rydzyka, to radze nie wychodzic z domu. Zobacz przez okno ilu masz juz sasiadow islamistow ?
2015-12-15 19:15:04
alternatywy 5: Ooo tak, o. Rydzyk reżyseruje a PiS finansuje....hmm, a co tam fajnego koleżanka wciąga, że tak to kręci umysłem?
2015-12-15 20:29:26
cd minerwa: Kolego, obejrzalam w telewizji PIS magnificencje, eminencje i prominencje - a po co mi to bylo ! Glowa boli i w glowie sie kreci, niech was .... wszyscy swieci !!!
2015-12-15 20:51:10
alternatywy 5: To dowód na to, że Bozia nie wszystkich równo obdarowała rozumkiem. Nie sięgaj więc wyżej niż możesz, bo upadniesz niżej niż byłaś. <br />Oglądasz TV Trwam ? No widzisz, Ty nie chciałaś i masz, a ja chciałem i nie mam takiej możliwości w TV.....tak to jest z tą sprawiedliwością :)
2015-12-15 21:39:24
cd minerwa: Niech ci TV Trwam lekka bedzie,<br />od tego rozumku i tak ci nie przybedzie:)<br />
2015-12-15 22:52:31
blookerss: cd<br />Jak tam TRWASZ z zębem mądrości? -co ci dokleili do sztucznej szczęki! Mimo wszystko trzymaj się ! bu hahaa...
2015-12-16 06:49:41
cd minerwa: A nie mowilam, nie pisalam.. :) <br /><br /> \&quot; Prosiaczku, nie masz ani krzty odwagi!<br />- Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem\&quot; . <br /><br />blook -wyprales juz moherowy berecik ? Najwyzszy czas.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: