Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezes „Olzy” ten sam!

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” wybrało nowe władze na kolejną kadencje. Niezmiennie przewodniczącym jest Janusz Pierzyna, Wójt Gminy Jasienica.

Wójt Janusz Pierzyna ponownie został – na piątą już kadencję – wybrany prezesem Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”.

Na Walnym Zgromadzeniu Członków w Cieszynie spotkali się przedstawiciele samorządów lokalnych, współtworzących Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” Euroregion Śląsk Cieszyński. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i dokonało m.in. wyboru składu władz na kolejną kadencję.

Po raz piąty na stanowisko prezesa wybrano wójta Janusz Pierzyna, wraz z nim w Zarządzie Olzy zasiądą jako wiceprezesi: burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i prezydent Jastrzębia-Zdroju Michał Urgoł, oraz członkowie: wójt Godowa Mariusz Adamczyk, burmistrz Strumienia Anna Grygierek, wójt Brennej Andrzej Kozieł i wójt Zebrzydowic Janusz Król.

Zarząd reprezentował będzie stronę polską w Radzie Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko. Podczas spotkania podjęto również uchwały o przystąpieniu do nowych inicjatyw projektowych, w tym związanych z rozwojem turystycznym i tworzeniem Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Wesprze to działania transgraniczne Olzy, w tym te prowadzone na rzecz rozwoju Polskiej Marki Turystycznej „Śląsk Cieszyński” oraz ofert turystycznych, także tych transgranicznych, w tym Żelaznego Szlaku Rowerowego – Železná cyklotrasa.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: