Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prezent naszej miłości, wiary, dobra

Słyszymy: święta rodzinne, święta miłości, święta pokoju, życzliwości, dobra... Święta Bożego Narodzenia. Jakie więc są to święta dla współczesnego człowieka ? Czy tylko rodzinne? Czy to tylko kilka dni wypoczynku, dobrego jedzenia, pięknej polskiej tradycji czy śpiewu wzruszających kolęd ?

Na pewno wszystko to jest ważne i potrzebne...

- Ale nie o to chodzi w Święta Bożego Narodzenia ! To święta, które są pamiątką Urodzin Boga Jezusa Chrystusa ! Gdy my obchodzimy swoje urodziny, to uwaga rodziny, przyjaciół, znajomych  ma być skoncentrowana na naszej osobie. To nam składa się życzenia, które chętnie przyjmujemy. To my otrzymujemy z tej okazji okolicznościowe prezenty, wyrazy pamięci i miłości naszych bliskich, to dla nas solenizantów organizuje się przyjęcia. Nie inaczej ma być w dzień urodzin Zbawiciela Świata Jezusa Chrystusa ! Boże Narodzenie bez solenizanta Jezusa Chrystusa czy to możliwe? W wielu wypadkach tak ! i to coraz częściej.  Czy pamiętamy, że to z jego okazji zasiadamy w Wigilijny Wieczór do rodzinnego stołu , gdyż solenizant Jezus ma urodziny. To na jego cześć śpiewamy kolędy, idziemy na nabożeństwa, pasterki ! To dla niego prezent naszej miłości, wiary , dobra i życzliwości – podkreśla  ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego. 

Tak wiele mamy symboli, które o tym mówią i przypominają, ale czy my je rozumiemy i odczytujemy właściwie ?

-  Dlaczego świętujemy  jako Chrześcijanie od ponad 2000 lat urodziny Boga Jezusa ? Dlaczego na ten czas świętowania Kościół przeznaczył aż dwa dni? Co jest w tym takie ważne i dla nas dzisiaj ? Odpowiedzi zawsze szukajmy w Biblii, w Piśmie Świętym, gdzie w Ewangelii Św. Łukasza 2, 11 czytamy: " Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan ". Tą wieść oznajmili patrząc na polach Betlejemskich aniołowie w dniu Bożego Narodzenia ! Urodził się Zbawiciel świata, ten który jako Bóg przyjął postać człowieka, stał się jednym z nas, doświadczył wszystkiego, co ty i ja z wyjątkiem grzechu ! I z miłości do Ciebie umarł na Krzyżu Golgoty, aby zwyciężyć...  I tym , którzy w niego osobiście uwierzyli, oddali swoje duchowe serce, dał prawo stać  się dziećmi Bożymi ! Narodziła się w Betlejem miłość, dobroć , nadzieja. Od tej pory moje życie przez wiarę w Jezusa może mieć sens, może mieć cel. Wraz ze śmiercią, kresem możemy żyć wiarą zbawienia i nowego życia i to wszystko przez Jezusa i z Jezusem ! Czy to nie jest wielki powód do radości, do świętowania urodzin co czynią w Boże Narodzenie chrześcijanie wszystkich wyznań już od 2000 lat. W tym tkwi, niezwykłość tych świąt, niepowtarzalność, ciepło,..."Ktoś kiedyś powiedział: Boże Narodzenie bez Jezusa, jest jak dym bez ognia !" Prezent -Jezus Chrystus Bóg zbawiciel czeka i w te święta abyś, go jako dar dla ciebie przyjął, rozpakował i z wiarą z nim żył na co dzień – dodaje  ks. Marek Londzin.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: