Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prezent dla Piotra Żyły

Podczas zgrupowania kadry narodowej skoczków w Szczyrku doszło do spotkania ks Jana Byrta ze swoim byłym uczniem z lekcji religii, Piotrem Żyłą. Duszpasterz przygotował prezent dla skoczka z Wisły.

Przypomnijmy Piotr Żyła uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku gdzie są prowadzone zarówno katolickie jak i ewangelickie lekcje religii.

- Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością . Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi . Został też w 2017 roku z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji odznaczony przez Parafię Ewangelicką w Szczyrku medalem wybitym na 500 lat Reformacji . Piotr też zasadził swoje drzewko w Ogrodzie Reformacji w 2017 roku jest to piękny dąb i wspiera wszelkie projekty związane z dziećmi w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku . Przekazał wiele zimowych czapek dla dzieci i piłek , które parafia ewangelicka w Szczyrku rozdała dzieciom w czasie Olimpiad Zimowych i Mistrzostw Świata i Europy - Wspomina ks. Byrt

Kiedy znany ze swych różnych, nietuzinkowych działań ksiądz dowiedział się o zgrupowaniu sportowców, wybrał się na spotkanie ze swoim byłym uczniem, a obecnie znanym skoczkiem.- Jednocześnie przekazałem Stary jak i Nowy Testament . Zbliżają się Święta Zesłania Ducha Świętego więc czytamy w Dziejach Apostolskich, że chrześcijanie po zesłaniu Ducha Świętego codziennie spotykali się na czytaniu Słowa Bożego. I Duch Święty mnie tchnął bym Biblię przekazał swojemu uczniowi, co tez uczyniłem - dodaje Byrt, jednocześnie ciesząc się że uczeń prezent przyjął. \

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-29 09:44:29
w.s.b: Gdy podczas studiów nad Biblią natrafiłem na ten fragment 22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki» Jasnym dla mnie sie stało ze sensem istnienia ludzkiej cywilizacji jest sięgnięcie po owoc życia i ewolucja do Boskiej formy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: