Premierowe zwycięstwo!

Siatkarze Talent Sferawent Cieszyn udali się w piątkowe popołudnie do Jaworzna, skąd wrócili z kompletem punktów. Dla podopiecznych Bartłomieja Chmiela to pierwsza wygrana w obecnych rozgrywkach.

Siatkarze znad Olzy mają za sobą drugie spotkanie w ramach I ligi śląskiej (III liga) i w obu przypadkach zainkasowali punkty. Przed tygodniem, pomimo dwukrotnego prowadzenia w starciu z Raciborzem, musieli uznać wyższość gospodarzy w tie-breaku, a wczoraj wywieźli komplet z Jaworzna.

Podopieczni Bartłomieja Chmiela dyktowali tempo już od początku spotkania i w pierwszym secie nie dali większych szans gospodarzom, wygrywając 25:15. Nieco więcej emocji dostarczył kolejny set, a w końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Cieszyna (25:23). Siatkarze znad Olzy, podobnie jak na otwarcie spotkania, także w trzecim secie wysoko zawiesili poprzeczkę i wygrali pewnie – 25:18.