Premierowe trafienie Kostorza w nowych barwach. Zapewnił drużynie trzy punkty!

NAC Breda, pokonując na własnym stadionie 1:0 Fortunę Sittard, po raz drugi w tym sezonie dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Decydujące trafienie w meczu - a zarazem premierowe w nowych barwach - należało do Kacpra Kostorza.

Dla cieszyńskiego napastnika był to piąty mecz w barwach klubu z Bredy. Do tej pory jego drużyna wygrała tylko - albo i aż - mecz z Ajaxem Amsterdam 18 sierpnia. W poprzedniej kolejce jednak dotkliwie przegrali 4:0 z na wyjeździe z Heerenveen.

Po przerwie na mecze reprezentacji piłkarze beniaminka holenderskiej Eredevisie weszli na zwycięskie tory. Kacper Kostorz zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się dopiero w 78. minucie spotkania. Wynik meczu ustalił niedługo później - w 85. minucie najwyżej wyskoczył do główki przy rzucie rożnym i zapewnił ekipie NAC cenne trzy punkty.

Obecnie klub z Bredy zajmuje dziewiąte miejsce w lidze, ale kolejka zakończy się w niedzielę (15 września).