Premierowe punkty do rankingu WTA!
Sara Husar i Nika Hurkacz odniosły pewne zwycięstwo w I rundzie turnieju ITF Śląskie Open W50 w Bytomiu. Polki pokonały szwajcarsko-hinduską parę – Leonie Küng/Vasanti Shindea – 6:3, 6:4. Biało-czerwone awansowały do ćwierćfinału i zainkasowały premierowe punkty do deblowego rankingu WTA. – Same jesteśmy w szoku, bo serwowałyśmy rewelacyjnie. Bardzo odważnie zagrałyśmy na woleju, ogólnie cały mecz zagrałyśmy solidnie. Dla mnie to pierwsze punkty do deblowego rankingu WTA, więc bardzo się cieszymy – przyznała Husar po wygranej w wywiadzie dla Polskiego Związku Tenisowego.
Polskie deblistki miały wysoko zawieszoną poprzeczkę w 1/4 finału, ponieważ na ich drodze stanęła para rozstawiona z „2”. Czeszka Aneta Kučmová i Włoszka Miriana Tona wywiązały się z roli faworytek i obie partie wygrały rezultatem 6:1. – Turniej kończę na ćwierćfinale debla i wracam do dalszej pracy z cennym doświadczeniem. Kolejny start już 1 września podczas ITF J200 Rakovník – podsumowała zawodniczka KT Kubala Ustroń za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33