Premierowe punkty

Nie awansował do rundy finałowej we wczorajszym konkursie inaugurującym 45. edycję Pucharu Świata, ale w niedzielę został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem na skoczni Rukatunturi (HS142). Piotr Żyła (na zdj.) ukończył dzisiejsze zmagania na 21. miejscu.

Piotr Żyła wywalczył premierowe punkty w obecnej edycji Pucharu Świata, notując już udany skok w kwalifikacjach, uzyskując 133,5 metra. Wiślanin dołożył jeszcze dwa metry (135,5 m) w pierwszej serii konkursowej, po której zajmował 20. miejsce. 37-latek wylądował nieco bliżej w rundzie finałowej – 131,0 m – i ostatecznie został sklasyfikowany na 21. pozycji.

Niestety, punktów nie zainkasował Paweł Wąsek, mimo że ustronianin oddał najlepszy skok podczas weekendu w Ruce. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skoczył 128,5 metra i zmagania ukończył na 35. miejscu. W niedzielnym konkursie nie oglądaliśmy w akcji Aleksandra Zniszczoła – wiślanin, podobnie jak Kamil Stoch, nie zmieścił się w czołowej „50” podczas kwalifikacji.