Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prelekcje przyrodnicze w cieszyńskiej SP 5

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie wiedzę z zakresu przyrody zdobywają nie tylko podczas zwykłych lekcji, ale także podczas ponadprogramowych prelekcji. Nauczycielki Jolanta Sztwiertnia – Pobiegło z klas pierwszych i Aleksandra Juroszek z klas trzecich i czwartych zaprosiły do szkoły przewodniczącego Komisji Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Jana Machałę, by opowiedział o ssakach żyjących w polskich lasach.

29 listopada przewodnik PTTK i przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Jan Machała ciekawie opowiadał uczniom z klas 1a i 1b o ssakach w polskich lasach. Po prelekcji chętni uczniowie wzięli udział w przygotowanym przez Machałę konkursie wiedzy przyrodniczej. 1. miejsce zdobyła Oliwia Bratos z 1b; 2. miejsce - Zuzanna Wróblewska z 1a; 3. miejsce - Piotr Orszulik z 1a. Wyróżnienie otrzymał Antoni Molęda z 1b.

Na zakończenie zajęć młodzi przyrodnicy otrzymali swoje pierwsze odznaki "Tropiciel Przyrody".

Na kolejnej godzinie lekcyjnej po prelekcji przyrodniczej w klasach III i IV Machała wręczył kolejne już Młodzieżowe Odznaki Krajoznawcze. W konkursie przyrodniczym natomiast wzięli udział Szymon Mitura, Konrad Rokiciak, Lena Żwak, oraz Iga Tomica.

Uczestnicy konkursów oraz pozostali uczniowie otrzymali materiały promocyjne Lasów Państwowych i Euregionu Olza.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: