Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prądu brak, zamknięty szlak

Od wczesnych godzin porannych zamknięty jest szlak kolejowy Zebrzydowice - Cieszyn. Z powodu padającego, mokrego śniegu w wielu rejonach Śląska Cieszyńskiego nie było prądu.

Nie dostaniemy się pociągiem z Cieszyna do Zebrzydowic. Jak informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich - Od rana nie jest przejezdny ten szlak. Powodem jest leżące drzewo na sieci trakcyjnej. Czekamy, aż pracownicy PKP PLK uporają się z udrożnieniem tego szlaku. Ma to nastąpić niebawem. Ale obecnie nie mam informacji, że jest on przejezdny.

Rzecznik Tauron Dystrybucja, Łukasz Zimnoch informuje naszą redakcję, że wszystkie awarie, które były zgłoszone w nocy i rano zostały już usunięte. - Mamy nowe zgłoszenie w Wiśle, wysyłamy tam ekipę. Jak dodaje - W wielu przypadkach ciężki śnieg łamał konary drzew, które spadały i przerywały linie energetyczne. Drzewa pod naporem śniegu dotykały też przewodów, tym samym powodowały zwarcia. Obecnie zgłoszona awaria w Wiśle dotyczy Centrum, Jawornika, Obłaźca oraz Skolnitego. Prądu do godziny 15 może nie być również w Cisownicy na ulicy Cisowej.

Sytuacja w pozostałych miejscach powinna wracać już do normy

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-01 11:05:37
STEVEabc: Co roku ta sama \'spjewka\'. Przez całe lato energetycy leżą bułami do góry zamiast obcinać zwisające zbyt blisko konary (drzewa). Dopiero budzą się w zimie jak jest utrudniony dojazd. Panowie zarządzający tym burdlem!! -----myślenie nie boli .Gratulacje. )-:
2017-12-01 17:14:46
OWCZARZY1: NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM ŻE WINA JEST PO STRONIE ENERGETYKI TO TE ZIELONE DEBILE NIE POZWALAJĄ WYCINAĆ DRZEWEK GAŁĘZI I KRZAKÓW BO TO PRZECIEŻ PRZYRODA A POTEM TROCHĘ ŚNIEGU CZY JAKIŚ TAM WIATEREK ZAWIEJE I LECI WSZYSTKO W CHOLERĘ NA DRUTY ALE I NA DROGI CZY TORY !!!
2017-12-01 20:48:05
doler: STEVEabc....misiaczku pierw sprawdz jak wyglada prawo a potem wypowiadaj sie na ten temat . To na zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek przycinania drzew ktore rosna na jego nieruchomosci i znajduja sie zbyt blisko sieci. Zaklad energetyczny moze to zrobić ale wystawi ci rachunek. To samo dot. sieci wodociągowych gazowych w ich obszarze nie możesz również sadzic drzew . Wiec lepiej czytaj pytaj a nie pisz gupot myslenie nie boli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: