Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pracowity weekend Haratyka

Dwa konkursy i dwa zwycięstwa - tak przedstawia się bilans Michała Haratyka przez ostatni weekend. Mistrz Europy okazał się najlepszy w Rudzie Talubskiej oraz we francuskim Forbach.

W Rudzie Talubskiej uroczyście otwarto stadion lekkoatletyczny, a w zawodach wzięli udział czołowi polscy kulomioci - Michał Haratyk oraz Konrad Bukowiecki. Ze zwycięstwa radował się Mistrz Europy, któremu niewiele zabrakło do przekroczenia granicy 21 metrów - 20,94. Bukowiecki w swej najlepszej próbie uzyskał 20,20 m.

Obaj rywalizowali ze sobą również we wczorajszym konkursie, który miał miejsce we francuskim Forbach. I tym razem lepszy okazał się Haratyk, ale przewaga 27-latka nie była już tak spora. Zawodnik bielskiego klubu uzyskał 20,51 m i pokonał Bukowieckiego o niecałych 20 cm - 20,32.

I choć Haratyk odniósł dwa zwycięstwa, to z pewnością wyrósł mu kontrkandydat w Europie. Polak miał dotychczas najlepszy wynik na Starym Kontynencie (21,46 m), ale w ostatnich dniach jeszcze dalej pchnął kulę Filip Mihaljevic. Chorwat ustalił nowy rekord kraju, osiągając 21,84 m.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: