Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pracowite święta strażaków

Sporo pracy mieli przez święta strażacy. Od wigilii do dzisiejszego rana strażacy zanotowali 126 zdarzeń. Osiem z nich związanych było z pożarami, reszta w zdecydowanej większości z usuwaniem skutków wiatru.
126 razy strażacy interweniowali w ciągu minionych trzech dni. W sumie odnotowano osiem pożarów . W Koniakowie palił się drewniany domek letniskowy, w Górkach Wielkich i Małych gaszono pożar suchej trawy na łące. Trzy interwencje były związane z pożarami sadzy w kominie. W Brennej 25 grudnia, na ul. Wyzwolenia paliły się śmieci w opuszczonym budynku. Jedna osoba poszkodowana w wyniku tego pożaru, trafiła do cieszyńskiego szpitala – informuje st. kpt. Jerzy Lazar, zastępca komendanta powiatowego PSP w Cieszynie.

Najwięcej interwencji to zdarzenia związane z połamanymi drzewami. W sumie było ich 101. strażacy wyjeżdżali do konarów które zwisały nad drogami, chodnikami, przewodami energetycznymi i telefonicznymi. Udział w usuwaniu zagrożeń brały udział jednostki państwowej i ochotniczej straży. Jak dodaje Lazar, w 12 przypadkach interwencje dotyczyły uszkodzonego poszycia dachu. Strażacy usuwać musieli naderwane kawałki blachy czy papy ale i okuć i dachówek. Dwukrotnie zastępy były zadysponowane do pomiaru stężenia tlenku węgla

Najwięcej interwencji było w Ustroniu, Brennej i Goleszowie.

JB
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: