Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prace na drogach w Hażlachu

W gminie Hażlach trwają prace na drogach. W przebudowie jest ulica Długa w Hażlachu, zaś niedawno przy ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie zakończono prace związane z budową chodnika. Z kolei ulica Cieszyńska w Zamarskach ma nową nawierzchnię. To jednak nie koniec działań, Wójt uchyla rąbka tajemnicy na temat planów Gminy.

Informowaliśmy o budowie chodnika wzdłuż ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie (link do artykułu tutaj). Już wkrótce na tym odcinku drogi ma pojawić się nowa nakładka asfaltowa (Inwestycja będzie wkrótce konturowana, aż do skrzyżowania z ulicą Gumieńską). Podobna inwestycja została niedawno zrealizowana na ulicy Cieszyńskiej w Zamarskach, a ulica Długa w Hażlachu już wkrótce pokaże się w nowej odsłonie.

Wójt Gminy Grzegorz Sikorski zapowiada jednak, że na tym nie koniec prac drogowych w Gminie - Efekty widać, jednak na tym nie koniec. Bardzo się cieszę, że PZDP Cieszyn oraz Starosta Mieczysław Szczurek przystali na pomysł, aby spróbować porozmawiać z mieszkańcami Kończyc Wielkich, aby przekazali oni część swoich działek pod budowę chodnika przy ulicy Księdza Olszaka – mówi Sikorski, dodając, że w tym miejscu to jedyny sposób na budowę chodnika i poprawę bezpieczeństwa.

Na czym jednak ma polegać przekazanie fragmentów działek? – Pomysł jest prosty – zdradza Wójt - mieszkańcy przekazują w formie darowizny część swoich działek dla PZD Cieszyn, co w przyszłości umożliwi nam wspólną realizację inwestycji. Pani Sołtys Patrycja Kajzar już zrobiła wstępne rozeznanie tematu wśród mieszkańców i jest pełna zgoda na ten tryb działania. Szczegóły zostaną omówione podczas najbliższego zebrania wiejskiego. Podobny tok postępowania będzie prowadzony w pozostałych miejscowościach gminy Hażlach – uzupełnia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-09 08:21:20
tom lem: ... to - Prace czy Pajace - kto wie?!
2020-09-09 08:33:50
M53: "Pace na drogach w Hażlachu 9.09.2020 7:30 1 136 W gminie Hażlach trwają prace na drogach. W przebudowie jest ulica Długa w Hażlachu, zaś niedawno przy ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie zakończono prace związane z budową chodnika. Z kolei ulica Cieszyńska w Zamarskach ma nową nawierzchnię. To jednak nie koniec działań, Wójt uchyla rąbka tajemnicy na temat planów Gminy. " Czyżby o "pacach" pisały pacany? Ogarnijcie się redaktorzy. Nie ma tygodnia, by w Waszych tekstach nie roiło się od literówek, czy wręcz błędów innego kalibru. Styl też macie taki bardziej dla nastolatek: Wójt uchyli rąbka tajemnicy- dobrze, że nie rąbka spódnicy. Chcecie, by Was traktowano poważnie, ale w ogóle nie liczycie się z czytającymi Wasze teksty. Są bardzo niechlujne językowo.
2020-09-09 08:40:44
M53: "Informowaliśmy o budowie chodnika wzdłuż ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie (link do artykułu ). Już wkrótce na tym odcinku drogi ma pojawić się nowa nakładka asfaltowa (Inwestycja będzie wkrótce konturowana, aż do skrzyżowania z ulicą Gumieńską). " Czy ktoś mi powie, co znaczy "nakładka będzie konturowana"? Czy to nowy rodzaj nawierzchni?
2020-09-09 08:43:04
M53: A nie, to inwestycja będzie konturowana. Czyli inwestycja ma jakąś specyficzną nazwę. Redaktorze/ redaktorko JS, czy czytasz to, co napisałeś/łaś przed wpuszczeniem w eter?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: