Praca wre na chodnikach

Chodnik na ul. Bielskiej, chodnik na ul. Wyzwolenia - w Chybiu trwają prace remontowe związane z chodnikami.

Od pewnego czasu mieszkańcy mogą w pełni korzystać z odnowionego odcinka chodnika na ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Lipową do zjazdu na ul. Okrężną (I etap), a do końca sierpnia ukończony ma zostać drugi, ostatni już, etap. - Zadanie wykonuje Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych „MAK-BUD” z Ligoty za kwotę 222 tysięcy zł. W chwili obecnej w ramach inwestycji kończone są prace związane z odwodnienie chodnika, zabudowywane wpusty odbierające wodę deszczową i rozpoczęto już prace przygotowawcze pod ułożenie kostki brukowej – informują władze Chybia.

Sprawnie przebiegają również prace przy budowie chodnika dla pieszych wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Wyzwolenia na odcinku od ul. Kobieli do okolic sklepu Lewiatan.

- Ukończone zostały już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonano badania zagęszczania gruntu pod krawężnik, wykonano przegląd inspekcyjny kamerą TV kanalizacji deszczowej, zabudowano krawężniki drogowe na odcinku ok. 400 mb, zabudowano obrzeża chodnika na odcinku ok. 200 mb oraz wykonano podbudowę pod nawierzchnię kostki na odcinku ok. 150 mb. Wykonanca, którym jest firma M-SILNICE z Republiki Czeskiej, całość prac ma zakończyć do końca sierpnia br. Wartość robót wyniesie 848 700,00 zł
– podają chybscy urzędnicy.

 

Pisaliśmy:

Zbudują chodnik na Wyzwolenia


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-07-26 19:04:03
skuter66: Szkoda , że nie polska firma.
2017-07-27 10:24:16
Edi: Do skuter66
Noi całe szczęście ,że nie polska firma,bo chodnik przy ulicy bielskiej remontuje już druga polska firma i niedługo będzie pierwsza rocznica od rozpoczęcia tego remontu ,a końca nie widać,natomiast budowa chodnika od podstaw przy ulicy Wyzwolenia jest prowadzona przez czeską firmę,i tam roboty przebiegają sprawnie i planowo,a całość prac zostanie zakończona w zakładanym terminie,bo wszystko na to wskazuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją