Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Praca samorządów a koronawirus

Ustroń, Cieszyn, Goleszów, Jaworze - to przykłady gmin, które w ostatnim czasie przełożyły lub odwołały sesje swoich rad gmin lub miast, ze względu na obawy przed epidemią. Jak jednak zapowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, samorządy mają otrzymać narzędzie do przeprowadzania sesji online.

- W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące: zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - napisał w niedzielę (22.03) Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Obecnie jednak nie znamy szczegółów specustawy rządowej i tego, jakie obowiązki ona nałoży na samorządy. Jak jednak zauważa portalsamorzadowy.pl, sesje online nie będą problemem w dużych miejscowościach, ale mogą być sporym wyzwaniem dla mniejszych gmin, gdzie miejscami występują problemy z zasięgiem. - Sam mieszkam w miejscu, w którym raz jest, raz go nie ma. Wysłać maila jeszcze można, ale trwać na łączach przez dłuższy czas... Do tego jeszcze wideo – to w wielu miejscach wydaje mi się nierealne - mówi na łamach portalu wójt Brennej Jerzy Pilch.

W naszym powiecie są jednak samorządy, które decydują się na przeprowadzenie sesji - tak jest np. w przypadku Wisły, w której podczas spotkania radnych mają odbyć się jedynie głosowania nad uchwałami. 

KR/mat.pras. 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-26 11:18:29
tom lem: ....no i BRAWO!!! niestety, ale którzy "ze względu na obawy przed epidemią, przełożyli lub odwołali sesje swoich rad gmin lub miast" będą mieli obawy zmienić Statut Gminy, by móc procedować online, z tego samego powodu;-)
2020-03-26 11:31:59
tom lem: ....można mieć i pewność, że te "OBAWY" spotkały tylko te gminy, które będą miały problemy z organizacją wyborów prezydenckich ;-)
2020-03-26 11:32:00
tom lem: ....można mieć i pewność, że te "OBAWY" spotkały tylko te gminy, które będą miały problemy z organizacją wyborów prezydenckich ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: