Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pozostaje czekać

Czy piłkarze Kuźni Ustroń zmierzą się w sobotnie popołudnie z Unią Turza Śląska w ramach IV ligi? Zawodnicy obu drużyn, na chwilę obecną, mają zielone światło.

Już od jutra (tj. 20.03) w całej Polsce zostaną wprowadzone nowe obostrzenia, a te spowodują m.in. ograniczenie funkcjonowania instytucji kultury i obiektów sportowych. Wciąż pod znakiem zapytania stoją  spotkania IV-ligowców, choć większość spotkań została zaplanowana na sobotę.

- Informujemy, że na chwilę obecną władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w czterech województwach – czytamy na oficjalnej stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zmian w rozporządzeniu wciąż nie ma, więc działacze postanowili, że póki co spotkania IV ligi zostaną rozegrane zgodnie z planem.

- Odwołane zostają spotkania Klasy Okręgowej, A, B i C klasy. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu Rady Ministrów z dnia 11.03.2021r. Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że spotkanie Kuźni z Unią dojdzie do skutku, ale sytuacja może ulec zmianie po wprowadzeniu zmian w rozporządzeniu. Warto także zaznaczyć, że wciąż trenować oraz rozgrywać ligowe mecze mogą dzieci oraz młodzież.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: