Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poznaliśmy skład skoczków na MŚJ!

Wiemy już, którzy skoczkowie będą reprezentować Polskę na, zbliżających się wielkimi krokami, Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti. Wojciech Topór będzie miał pod opieką pięciu biało-czerwonych, z czego aż trzech to zawodnicy wiślańskiego klubu.

W składzie naszej reprezentacji nie mogło zabraknąć miejsca dla Pawła Wąska, który jest drugim najlepszym polskim skoczkiem w Pucharze Kontynentalnym. Dla wiślanina będą to już trzecie, i zarazem ostatnie, MŚJ. Dwa lata temu, w Park City, Wąsek zakończył konkurs na siódmym miejscu, co jest jego dotychczasowym maksimum na tej imprezie.

Podczas ubiegłorocznych MŚJ najlepiej zaprezentował się Tomasz Pilch, któremu do brązowego medalu zabrakło 0,2 pkt. Jednak 18-latek wciąż poszukuje formę z ostatniego sezonu, kiedy udawało mu się stawać na podium w konkursach PK. Zawodnik WSS Wisła wystąpił podczas ostatnich zmagań FIS Cup w Zakopanem, gdzie zaliczył upadek w pierwszym konkursie. Pomimo licznych stłuczeń, jego start na mistrzostwach nie jest zagrożony.

Skład uzupełniają: Kacper Juroszek (WSS Wisła), Mateusz Gruszka (AZS Zakopane) oraz Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane)

Msitrzostwa Świata Juniorów rozpoczną się 20 stycznia i potrwają tydzień. Nie możemy pominąć o biegach narciarskich, w których nasz region będą reprezentować Eliza Rucka, Agata Warło, Magdalena Kobielusz, Domink Bury oraz Mateusz Haratyk.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: