Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pożegnanie wakacji w Cieszynie

Można płakać, można się śmiać, żegnać lato na wesoło, albo ze szczyptą... czarnego humoru. Każdy sposób jest dobry, byle była świetna zabawa. Takiej na pewno nie zabraknie na koniec wakacji w Cieszynie!

Cieszyn będzie świętował pożegnanie wakacji aż dwa dni.

W piątek, 29 sierpnia od godziny 15.00 na cieszyńskim Rynku.

W programie imprezy – pokazy strażackie, plac zabaw dla najmłodszych, konkursy, zabawy i – oczywiście - koncerty. O 16.30 wystąpi trio COCOTIER, które w wykonywanej muzyce łączy wiele stylów - flamenco, folk, latino, gipsy, nieco później o dobrą zabawę zadba grupa DE FACTO, wykonująca polskie i światowe przeboje muzyki pop i dance. Gwiazdą wieczoru (ok. godziny 19.30) będą CZARNO-CZARNI, w swojej muzycznej stylistyce powracający do brzmienia lat 60-tych. Ich piosenki - „Nogi”, „Trąbo-Twist”, „Śpiąca Jola”, „Jedzą rybę” czy „Nie choruj” zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Piątkowy program zakończy SILESIAN SOUNDSYSTEM , zespół z Ustronia wykonujący muzykę reggae, inspirowaną takimi nurtami jak reggae roots, dancehall, ragga muffin i hip-hop.

W sobotę, 30 sierpnia, nastąpi tradycyjne pożegnanie wakacji zabawą plenerową ze szczyptą ... czarnego humoru. Wzgórze Zamkowe obejmą we władanie duchy, wampiry i inne straszydła, których pochód o godzinie 18.30 wyruszy z KaSS „Střelnice” w Czeskim Cieszynie. Nie zabraknie interaktywnej, kosmicznej zabawy prowadzonej przez „Duo Fix”, a także konkursów m.in. na „najstraszniejsze straszydło”. Imprezę zakończy pokaz ogni sztucznych nad Olzą. organizatorami wydarzenia są KaSS „Střelnice” oraz Zamek Cieszyn i COK.

Tego samego dnia na Rynku, o 18.00 wystąpi zespół BENE im. Jana Kiepury. Grają muzykę włoską, hiszpańską, grecką, polską, rosyjską, węgierską i yidish . Potrafią oczarować publiczność filharmonii i bywalców dyskotek. Koncertowali dla królów, prezydentów, i dla zwykłych, przypadkowych słuchaczy... Rozśpiewują swoją publiczność, nie odpuszczają nikomu, nawet tak wielkim ludziom, jak Jan Paweł II . Śpiewali z nimi Michael Jackson, wspaniała Vanessa Mae i król tenorów Luciano Pavarotti ...

Sobotni muzyczny wieczór zakończy koncert DAVIDA FLY. Alternatywny rock z pogranicza folku, piękne ballady i niebanalny męski wokal – to znaki rozpoznawcze tego utalentowanego, młodego artysty.

Na wszystkie imprezy zaprasza Burmistrz Miasta Cieszyna – Mieczysław Szczurek.

Portal OX.PL objął imprezę patronatem medialnym.

Pisaliśmy:
Żegnaj lato w Zebrzydowicach
Straszne pożegnanie wakacji

mat.pras./vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: