Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożary w Ustroniu - paliła się między innymi plebania

Do dwóch pożarów doszło w sobotę (24.02) w Ustroniu. Najpierw strażacy zostali wezwani na ulicę Brody, gdzie paliły się drzwi garażu. Pożar został szybko ugaszony, jednak poszkodowany został 88-letni mężczyzna. Drugi pożar rozpętał się w pomieszczeniu piwnicznym plebanii, zlokalizowanej przy ulicy Zabytkowej. Tam na szczęście nikt nie ucierpiał.

- Strażacy otrzymali wezwani na ulicę Brody, gdzie paliły się drzwi garażu – zajęte ogniem były około 2 metry kwadratowe. Pożar został szybko ugaszony, jednak podczas sprawdzania mieszkania, okazało się, że ucierpiał 88-letni mężczyzna, który został przewieziony do szpitala – tłumaczy starszy kapitan Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy straży pożarnej

Najprawdopodobniej 88-latek podtruł się dymem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wywietrzyli budynek. Po późniejszym sprawdzeniu pomieszczeń czujnikiem tlenku węgla, urządzenie nie wykazało obecności "cichego zabójcy", w związku z czym niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Wyjaśnieniem tej sprawy zajmie się policja.

- Drugi pożar miał miejsce na plebanii, przy ulicy Zabytkowej. Tutaj ogniem zajął się między innymi opał, zgromadzony w pomieszczeniach piwnicznych. Przyczyną pożaru okazał się nieszczelny przewód kominowy - poinformował Michał Pokrzywa

Do pomieszczenia zostali wprowadzeni ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych, było dosyć duże zadymienie. Pożar został ugaszony, a pomieszczenia oddymiono.

Pożar spowodował również przepalenie instalacji oraz zniszczenie kilku sprzętów, znajdujących się w pomieszczeniach. Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu budynku, całość została sprawdzona czujnikami tlenku węgla, które nie wykazały obecności niebezpiecznej substancji. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak straty zostały oszacowane na około 5 tysięcy złotych.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-26 19:08:39
krzysztof.mm: Kiedy ox pisze \'plebania\' przez \'P\' to nie wiadomo, nieuctwo to czy klękanie?
2018-02-27 08:59:17
An.: Do: krzysztof.mm<br />Drogi Krzysztofie, ox.pl napisał poprawnie. Słów plebania, podobnie jak sklep, szkoła czy urząd, używając w zdaniu kiedy nie stanowią one nazwy, piszemy z małej litery.
2018-02-27 09:24:12
E.T.: Do: An<br />Było z dużej, ale już poprawili i jest z małej.
2018-02-27 10:36:28
krzysztof.mm: Do: A. <br />Dziękuję za komentarz.<br /><br />Do: E.T.<br />Dziękuję za współpracę.<br /><br />Do: ox<br />Dziękuję za korektę.
2018-02-27 15:12:28
knefel: ja-sioKrzysio czy jak ci tam jeszcze,korektę to powinni zrobić w twoim mózgu. Tylko jak to zrobić skoro bo nie masz.
2018-02-27 18:17:19
ondrik: knefel czy jak ci tam jeszcze, przepierońsko pierdzielisz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: