Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar na Katowickiej

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło w poniedziałek w nocy pożar przy ulicy Katowickiej w Cieszynie. Paliła się wiata wraz z kotłownią.
Jak informuje Michał Swoboda, rzecznik PSP w Cieszynie, pożar zgłoszono o godzinie 21.20. Na miejsce skierowano 7 zastępów straży (2 zastępy z JRG Cieszyn, 1 zastęp z JRG Skoczów, JRG Ustroń, OSP Cieszyn Marklowice, OSP Cieszyn Pastwiska, OSP Cieszyn Bobrek).
 
Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działania. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody na palące się trociny oraz jeden prąd do kotłowni obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. - mówi Swoboda.
 
Nadpaloną wiatę trzeba było rozebrać. Ugaszone trociny przerzucono i przelano wodą. Zniszczeniu uległa częściowo konstrukcja wiaty, instalacja elektryczna. Nadpalony został również piec CO na trociny z osprzętem. Straty w pożarze oszacowano na 10 tyś zł.
 
Jak informuje rzecznik straży pożarnej, prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia od pieca CO na trociny.
 

JB
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: