Powtórzył wynik z sezonu 2017/18

Jubileuszowa 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni dobiegła końca. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, z tryumfu w końcowej klasyfikacji generalnej radował się Ryoyu Kobayashi. Piotr Żyła (na zdj.) zajął 15. miejsce, a Paweł Wąsek przy debiucie w niemiecko-austriackim cyklu został sklasyfikowany na 48. pozycji.

Piotr Żyła wystąpił we wszystkich konkursach 70. Turnieju Czterech Skoczni, choć w Oberstdorfie nie awansował do rundy finałowej. Wiślanin na zakończenie niemiecko-austriackiej imprezy zajął 13. pozycję w Bischofshofen. W końcowej klasyfikacji generalnej cyklu uplasował się na 15. miejscu, czym powtórzył wynik z sezonu 2017/18.

Debiut w TCS ma za sobą Paweł Wąsek. Ustronianin przebrnął przez kwalifikacje do wcześniejszych zmagań, ale nie powiodło mu się oddać dwóch skoków w jednym konkursie. Podczas dzisiejszych zawodów zabrakło go na liście startowej, ponieważ zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie uzyskał przepustki w kwalifikacjach, a zabrakło mu do tego zaledwie punktu. W „generalce” TCS zajął 48. pozycję.