Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powtórzył sukces sprzed dwóch lat

Kamil Bury sięgnął po tytuł Mistrza Polski w sprincie techniką dowolną. Dodajmy także, iż istebnianin również wczoraj stanął na najwyższym stopniu podium - podczas rywalizacji sztafet. Dla Burego to drugie złoto MP wywalczone w sprincie, gdyż pierwszy z pierwszego tryumfu radował się w 2018 roku, podczas zmagań w Jakuszycach.

Zakopane szczęśliwe dla Kamila Burego? Wiele na to wskazuje, gdyż za nami druga dyscyplina na bieżących Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich, a zawodnik MKS Istebna może pochwalić się już drugim złotym medalem. Wczoraj, u boku m.in. Dominika (brata), sięgnął po tytuł w sztafecie, a dziś dołożył złoto w sprincie.

24-latek wygrał dzisiaj wszystko, co się dało. Najszybszy czas uzyskał w eliminacjach, a następnie wygrał bieg ćwierćfinałowy oraz półfinałowy. W finale, o ponad pół sekundy, okazał się szybszy od Macieja Staręgi oraz Kacpra Antolca. Tuż za podium uplasował się Mateusz Haratyk. Biegacz NKS Trójwieś Beskidzka zajął drugi czas w eliminacjach oraz wygrał bieg w 1/4 finału, ale w ostatnim biegu zabrakło mu do brązowego medalu ponad jednej sekundy.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich, Zakopane, 1.02.2020, sprint techniką dowolną:
1. Kamil Bury
2. Maciej Staręga
3. Kacper Antolec
4. Mateusz Haratyk
5. Michał Skowron
6. Paweł Klisz

U kobiet tryumfowała Monika Skinder, a w finale nie zabrakło akcentu z naszego regionu. Niestety, Elizie Ruckiej nie powiodło się stanąć na podium, dobiegając do mety na czwartej pozycji. Musimy jednak zaznaczyć, iż istebnianka sporo straciła do Weroniki Kalety, która radowała się z brązu – strata wyniosła blisko 4 sekundy.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich, Zakopane, 1.02.2020, sprint techniką dowolną:
1. Weronika Kaleta
2. Izabela Marcisz
3. Weronika Kaleta
4. Eliza Rucka
5. Karolina Kaleta
6. Barbora Klementova 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: