Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powstanie plan remontu linii Skoczów-Bielsko

Polsko-hiszpańskie konsorcjum firm przygotuje wstępne studium planistyczne dotyczące rewitalizacji linii kolejowej łączącej Skoczów z Bielskiem-Białą. Inwestycja stara się o wsparcie z rządowego programu Kolej+.

Jak informuje stowarzyszenie gmin i powiatów Aglomeracja Beskidzka, wybrane w przetargu przedsiębiorstwa zobowiązane są też do przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących przygotowywanego studium. O opinie będą pytani mieszkańcy Bielska-Białej, Jaworza, Jasienicy czy Skoczowa, czyli gmin, przez które przebiega linia.Warto przypomnieć, że w marcu br. inwestycję wsparł finansowo Sejmik Województwa Śląskiego, który przekazał 750 tys. zł na opracowanie dokumentacji planistycznej. Wcześniej pomoc finansową zaoferowały powiaty cieszyński i bielski oraz miasta: Bielsko-Biała, Jasienica i Skoczów.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-11 19:48:47
krzysztof mm: ktoś tu nieźle zarobi na obietnicach i planach, dokładnie tak samo jak w przypadku elektrowni w Ostrołęce, CPK, słynnego promu i wielu innych obiecanek tej władzy
2021-05-11 21:09:08
tom lem: ... czyż to nie twoi pobratymcy krzysztofie, Andrzej Płonka - starosta Bielski i Jarosław Klimaszewski, który w 2018 został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej, jego kandydaturę poparł też ustępujący prezydent Jacek Krywult. W pierwszej turze otrzymał 38,87% głosów[3], w drugiej uzyskał poparcie na poziomie 55,50%[4], pokonując Przemysława Drabka z PiS. Ci to zawsze wiedzieli jak się zakręcić koło funduszy, by coś uszczknąć dla siebie za denne gadanie
2021-05-11 21:36:24
krzysztof mm: kolego przed użyciem słowa którego znaczenia nie rozumiesz sprawdzaj w słowniku
2021-05-11 21:55:21
tom lem: ... czego krzysio nie rozumiesz, że ci słownik potrzebny ;-) do wielkiego cyca, wielu chętnie się przyssa, nie ważny kolor tym bardziej przekonania..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: