Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powstanie nowy most w Drogomyślu

Powiat Cieszyński rozpoczyna realizację zadania pod nazwą: „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad rz. Wisłą w ramach rozbudowy drogi powiatowej 2627S w Drogomyślu”. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

- Kolejna miła i cenna informacja dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego, a zwłaszcza dla mieszkańców Drogomyśla, Strumienia i okolicznych terenów. Wczoraj, to jest w środę, 8 czerwca 2022 r. przekazaliśmy plac budowy do remontu mostu w Drogomyślu. Nie będę ukrywał, że modernizacja była dawno oczekiwana przez mieszkańców, ponieważ most nie był w dobrym stanie. Co ważne - część pieniędzy pochodzi z Polskiego Ładu, kolejna część z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a więc, co ważne, uda zrobić się ten remont w stosunkowo niewielkimi środkami z budżetu Powiatu. To poskutkuje zaś tym, że zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli wydawać na inne cele, na dalsze remonty. Jeżeli chodzi o samą inwestycję - powinna się zakończyć do końca grudnia bieżącego roku. Powstanie całkowicie nowa konstrukcja mostu, razem z utwardzeniem dna rzeki, z korektą dojazdów. Po zakończonej inwestycji mieszkańcy powinni mieć znacznie ułatwione życie – powiedział  Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński.

- Drugim elementem, który warto poruszyć w tym momencie, to fakt, że remont mostu wpisuje się w całość inwestycji przeprowadzanych obecnie przez nasz Powiat w Drogomyślu. Przypomnę, że kilka miesięcy temu otrzymaliśmy dofinansowanie, z którego będziemy przeprowadzać modernizację tamtejszych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ten rejon powiatu cieszyńskiego za około półtorej roku powinien uzyskać całkowicie nowy wygląd, z nowo odremontowanymi obiektami. Jeżeli jest mowa o Zameczku w Drogomyślu, to należy podkreślić, że ta modernizacja bardzo ładnie wkomponuje w całość naszych inwestycji. Przeprowadzimy przede wszystkim jego termomodernizację. Wyremontowany obiekt niewątpliwie wpłynie na lepszą jakość pracy, jak również znacznie poprawi estetykę otoczenia - dodaje Starosta.

Wartość zadania wynosi ok. 7,14 mln zł, z czego 5 mln zł brutto stanowić będzie dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a pozostałe nakłady sfinansowane zostaną z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W środę, 8 czerwca 2022 r. nastąpiło przekazanie placu budowy wyżej wymienionego zadania. Wykonawca planuje zakończyć roboty budowlane do końca grudnia 2022 r.  Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: rozbiórkę istniejącego mostu oraz budowę nowego mostu, korektę dojazdów do obiektu wraz z wykonaniem jednostronnego chodnika, wykonanie odwodnienia obiektu, wykonanie oświetlenia, ubezpieczenie koryta rzeki, przebudowę uzbrojenia technicznego kolidującego z inwestycją (sieć teletechniczna oraz sieć gazowa), wdrożenie stałej organizacji ruchu (oznakowanie pionowe i poziome), wykonanie barieroporęczy i balustrad.

 - W kwestii organizacji robót informuję, że w związku z całkowitą rozbiórka mostu, na czas prowadzenia robót, ruch samochodowy będzie poprowadzony wyznaczonymi objazdami dla poszczególnych użytkowników ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu. Uwaga - zamknięcie ruchu samochodowego na moście nastąpi po 24 czerwca 2022 r. O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją tego zadania będziemy na bieżąco informowali na stronie internetowej Starostwa, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie, jak również Urzędu Gminy w Strumieniu - kończy Szczurek.

red/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: