Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powstanie mobilna stacja monitorująca stan powietrza

Decyzja o budowie spalarni odpadów komunalnych w Karwinie, tuż przy granicy z Polską zapadła. Przeciwko tej budowie wielokrotnie protestowała Gmina Zebrzydowice oraz gmina Hażlach a także inne okoliczne miejscowości (w tym po stronie czeskiej) a także liczne organizacje ekologiczne.

 W związku z projektowaną spalarnią w Czechach, Gmina Zebrzydowice domagała się m.in. umieszczenia na terenie miejscowości lub w najbliższej okolicy stacji monitorującej stan zanieczyszczenia powietrza. Jak poinformowały Wiadomości znad Piotrówki (Biuletyn Informacyjny Gminy Zebrzydowice) strona czeska wyszła z propozycją umieszczenia na terenie gminy mobilnej stacji monitorującej stan powietrza. Na spotkaniu, poświęconym tej sprawie w Ostrawie ustalono, że stacja, o której mowa wyżej będzie zlokalizowana w dwóch punktach a ich konkretna lokalizacja ma zostać podana wkrótce.
Pomiary obejmą m.in.: pył zawieszony (PM10), metale ciężkie, benzo(a)piren i inne i zostaną zapoczątkowane w sezonie grzewczym 2010/2011. Monitoring będzie prowadzony przez kolejne 5 lat.

Stacja monitorująca zanieczyszczenia znajduje się również w Cieszynie przy ulicy Mickiewicza. W związku z tym, że rozpoczyna się sezon grzewczy, można obserwować jak wzrasta zawartość tlenku węgla i pyłów zawieszonych w powietrzu.
Zobacz aktualny stan powietrza w Cieszynie [KLIKNIJ]

[PL]
 

źródło: ox.p
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: