Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powrót z trzema medalami. Jak spisali się nasi?

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym dobiegły końca. Reprezentacja Polski wróciła z Finlandii z trzema krążkami, a wszystkie medale wywalczyły biegaczki narciarskie. Czas na podsumowanie czempionatu, gdzie nie zabrakło również akcentów ze Śląska Cieszyńskiego.

Medale w biegach

Największe nadzieje wiązano z występami polskich biegaczek narciarskich, które już podczas poprzednich czempionatów sięgały po medale. Już w pierwszym dniu imprezy radowaliśmy się ze złotego medalu Moniki Skinder w sprincie techniką klasyczną. W tym samym biegu po brąz sięgnęła Karolina Kaleta. Trzeci, i zarazem ostatni, medal dla Polski wywalczyła Izabela Marcisz, która tryumfowała w biegu na 10 kilometrów tech. dowolną.

Jak spisali się nasi?

Na uwagę zasłużył występ Nicole Konderli (na zdj.) w konkursie drużynowym. Polskie skoczkinie narciarskie zajęły szóste miejsce, poprawiając dotychczasowe maksimum. O udanym występie w sprincie mógł mówić Łukasz Gazurek. Zawodnik z Trójwsi Beskidzkiej awansował do ćwierćfinału, w którym walczył o awans do najlepszej „12”, ale pod koniec biegu zabrakło mu sił, dobiegając do mety na 4. pozycji.

Pech skoczków

Do kadry skoczków narciarskich zostali powołani m.in. Arkadiusz Jojko oraz Kacper Juroszek – obaj są zawodnikami Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Niestety, ani jednego z nich nie zobaczyliśmy podczas zmagań w Lahti, ponieważ na przeszkodzie stanął koronawirus, którego wykryto u jednego z członków sztabu. Zawodnicy musieli zostać poddani kwarantannie, co zarazem wykluczyło ich z czempionatu.

Klasyfikacja medalowa:

  1. Norwegia – 7 (złote) – 3 (srebrne) – 4 (brązowe)
  2. Austria – 4 – 2 – 2
  3. Rosja – 3 – 5 – 2
  4. Polska – 2 – 0 – 1
  5. Szwecja – 1 – 3 – 3
  6. Finlandia oraz Niemcy – 1 – 2 – 1

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: