Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powołani na Uniwersjadę

Za niespełna trzy tygodnie, za naszą zachodnią granicą, rozpocznie się 32. Letnia Uniwersjada. W akcji zobaczymy sportowców stela – Maję Chamot i Przemysława Koneckiego.

W pięciu niemieckich miastach, od 16 do 27 lipca, odbędzie się 32. Letnia Uniwersjada, w której weźmie udział ponad 8000 studentów z całego świata. Do naszych zachodnich sąsiadów wybiera się Akademicka Reprezentacja Polski, do której powołani zostali zawodnicy ze Śląska Cieszyńskiego.

Przemysław Konecki, studiujący na co dzień na Wydziale Zarządzania i Transportu na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim, będzie reprezentował biało-czerwone barwy w łucznictwie. Zawodnik LUKS Orlik Goleszów miał już okazję w tym roku reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, sięgając po srebrny krążek w konkursie drużynowym podczas Halowych Mistrzostw Europy w tureckim Samsun. Powołanie otrzymała także Maja Chamot (AKF im. Bronisława Czecha w Krakowie). Tyczkarka z Hażlacha w bieżącym sezonie pobiła „życiówkę”, skacząc w niemieckim Gräfelfing 4 metry i 30 centymetrów.

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: