Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powitają ptasi śpiew

Czeska Społeczność Ornitologów (ČSO) we współpracy z czeskocieszyńskim Muzeum organizuje jutro (30.04.11) w Karwinie-Łąkach i 1 maja w Czeskim Cieszynie dla wszystkich zainteresowanych wycieczki w celu obserwowania ptasiej populacji.

Witanie ptasiego śpiewu odbywa się co roku w pierwszej dekadzie kwietnia w wielu miejscach w Czechach, ale również w Europie, a także na całym świecie. Głównym celem wydarzenia jest zapoznanie się z gatunkami ptaków żyjących tylko w pobliżu osiedli ludzkich, ale także tych ciekawych, rzadkich lub zagrożonych. Spotkania takie mają również podkreślić znaczenie ptaków w krajobrazie, poruszyć kwestię ochrony, przedstawić ciekawostki związane z ptasią biologią oraz zapoznać uczestników z pięknem i znaczeniem śpiewu ptaków.

W Czeskim Cieszynie impreza odbędzie się w tym roku po raz czwarty, w Karwinie po raz piąty. W obu przypadkach ornitolodzy przedstawią uczestnikom spotkania gatunki ptaków, z którymi można spotkać się w środowisku naturalnym. O każdym  będzie krótki wykład, uczący rozpoznawać dany rodzaj po głosie lub przy pomocy innych oznak gatunkowych. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca ornitolodzy przewidzieli również pokaz chwytania i obrączkowania ptaków. Przy okazji zapoznawania ze światem ptaków, uczestnicy będą mogli również nauczyć się poznawać niektóre rodzaje roślin i innych członków królestwa zwierząt.

Trasa, jaka przewidzieli organizatorzy nie będzie dłuższa niż 2 km, dlatego w "witaniu ptasiego śpiewu" wziąć mogą udział również rodzice z dziećmi.

30.04.11 o 8.00 zbiórka w Karwinie przy kaplicy św. Barbary (300 metrów od dworca kolejowego, obok sklepu spożywczego). Celem spaceru jest Łąka.

1.05.11 o 8.00 zbiórka na moście przez Ropiczankę (przed ujściem do Olzy). Spacer będzie przebiegał wokół stawu, biegiem Olzy i Ropiczanki.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: