Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiatowy Konkurs Językowy w ZSB w Cieszynie

W piątek 26 września 2014 w Zespole Szkół Budowlanych odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w ramach Europejskiego Dnia Języków.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych następujących szkół cieszyńskich Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego, Zespołu Szkół Budowlanych oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu.

Najpierw wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor ZSB mgr Adam Wojaczek. Następnie uczniowie rozwiązali test, który sprawdził ich wiedzę związaną z gramatyką, słownictwem i podstawowymi wiadomościami z zakresu kultury i historii Wielkiej Brytanii.

Rok 2014 jest Rokiem, m.in. Oskara Kolberga, dlatego w teście znalazło się zadanie dotyczące jego życia i twórczości. W konkursie wzięło udział 20 uczniów.

Pierwsze 1 miejsce zajęła Lidia Iwaniuk z ZSGH w Wisle, II miejsce zajęła Karolina Wantulok z ZST w Cieszynie, III miejsce zajęła Anna Szalbot z ZSEG w Wiśle, IV miejsce zajął Dawid Wróbel z ZSEG w Cieszynie, V miejsce zajął Adam Bajorek z ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie.

Opiekunami uczniów były mgr Celina Krzempek, mgr Aneta Pokrywa, mgr Lubomira Iskrzycka, mgr Edyta Dadej, mgr Patrycja Pruszkowska, mgr Daria Śmieja-Piasecka, mgr Lucyna Wisełka  zaś nagrody ufundowali, m.in. Canea, Urząd Miejski w Cieszynie, Bank Spółdzielczy w Cieszynie; prezenty tych darczyńców zapewniła mgr Bożena Michalik.  

W gronie sponsrów znalazły się również Wydawnictwa Express Publishing oraz Media Lazar.  Głównym organizatorem po raz siódmy  z kolei, mgr Joanna Lazar – Chmielowska, nauczycielka języka angielskiego ZSB w Cieszynie, która również pracowała z uczniami tejże szkoły.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: