Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Cieszynie

W sobotę 20 maja w Cieszynie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości w sali sesyjnej ratusza prolongowano umowę współpracy między cieszyńskim Zarządem Oddziału Miejskiego ZOSP RP i Sborem Dobrovolných Hasičů w Czeskim Cieszynie. Po uroczystym apelu strażaków na płycie rynku odbyło się wręczenie licznych odznaczeń i medali, a zacnym uwieńczeniem Dnia Strażaka okazał się piknik strażacki.

Galowe mundury, poczty sztandarowe, strażackie samochody oraz orkiestra – podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka mieszkańcy Cieszyna mieli okazję przyjrzeć się z bliska bohaterom, którzy na co dzień nie wahają się narażać sami siebie, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi, chronić publiczną i prywatną własność, a czasem ratować życie!

W Sali Sesyjnej ratusza odbyło się spotkanie, podczas którego po 10 latach symbolicznie odnowiono umowę transgraniczną między jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej z Polski i Czech. Podpisy złożyli prezesi: Czesław Drobczyński oraz Vítězslav Gryč. Owocami umowy jest nie tylko pomyślna i bliska współpraca, ale również korzyści materialne w postaci choćby wozów strażackich zakupionych z funduszy unijnych.
.
Po mszy w kościele farnym, która odprawiona została w intencji strażaków i ich rodzin, na rynku odbyło się wręczenie medali, odznaczeń oraz nadanie wyższych stopni służbowych. Te liczne uhonorowania udowodniły, że tegoroczne hasło Dnia Strażaka – „Profesjonalni, sprawni i pomocni” – ma swoje solidne uzasadnienie.

Po oficjalnej części uroczystości odbył się piknik strażacki, na którym nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Występy lokalnych zespołów, pyszne domowe wypieki, jedyna w swoim rodzaju strażacka grochówka i miła atmosfera pozwoliły strażakom oraz wszystkim uczestnikom na chwilę relaksu i dobrej zabawy. Do zobaczenia za rok!
 

AH

źródło: ox.pl
dodał: AH

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: