Powiat wspiera organizacje pozarządowe...

Ponad 280 tys. zł powiat cieszyński przeznaczył z budżetu na działalność sektora pozarządowego. Najwięcej środków przeznaczono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Powiat wspiera działalność sektora pozarządowego między innymi poprzez ogłaszane otwarte konkursy ofert na wspieranie zadań publicznych. W tym roku na zadania realizowane w okresie od 15 lutego do 31 grudnia w siedmiu konkursach rozdysponowano z budżetu powiatu kwotę 282.420 zł. Łącznie w trakcie naboru zostało złożonych 174 ofert.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Cieszyńskiego Starostwa Katarzyna Raszka Sodzawiczny ostatecznie w ramach otwartego konkursu ofert z poszczególnych zakresów rozdysponowano następujące kwoty:

  • „wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej” zlecono do realizacji 39 zadań publicznych i rozdysponowano łącznie 100.000 zł, (liczba złożonych ofert: 69),
  • „kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” rozdysponowano 72.000 zł na 22 zadania (liczba złożonych ofert: 43),
  • „pomocy społecznej oraz wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej” zlecono 10 zadań na łączną kwotę 40.000 zł, (liczba złożonych ofert: 14),
  • „edukacji” zlecono 12 zadań na łączną kwotę 30.000 zł, (liczba złożonych ofert: 16),
  • „turystyki i krajoznawstwa” dofinansowano 8 zadań na kwotę 26.000 zł (liczba złożonych ofert: 15),
  • "ochrony i promocji zdrowia” zlecono 11 zadań na łączną kwotę 12.000 zł (liczba złożonych ofert: 14),
  • „ochrony środowiska i przyrody” zlecono do realizacji 1 zadanie przyznając dotację w wysokości 2.420 zł (liczba złożonych ofert: 3).

 

Jak informuje Starostwo kolejne konkursy ofert już na przyszłoroczne zadania zostaną ogłoszone w połowie listopada 2018 roku.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją