Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powiat remontuje  ul. Breńską w Górkach Małych

- Kolejna miła informacja - tym razem dla mieszkańców, dla kierowców, ale również dla turystów z Brennej.  Otóż przystąpiliśmy do remontu ulicy Breńskiej w Górkach Małych. To jedna z głównych ulic prowadzących do centrum Brennej. Zostanie gruntownie wyremontowana za ponad 7 milionów złotych – powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

 

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie prowadzić będzie zadanie pod nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2602S Brenna – Skoczów, ul. Breńska w Górkach Małych wraz z odcinkowym remontem na dowiązaniu”

- Wymienimy podłoże, pobocza, skończywszy na tym, co najważniejsze dla wszystkich kierowców, czyli na położeniu nowej warstwy ścieralnej, popularnie zwanej asfaltem. Droga uzyska nowy wygląd i będzie bardziej funkcjonalna. Podsumowując – kończy się kolejny etap tworzenia dobrego dojazdu do centrum Brennej – wylicza Szczurek. Remont drogi cieszy starostę tym bardziej, że równocześnie zbiegł się z przyznaniem środków na adaptację spichlerza należącego do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich. - Po zakończonym remoncie przy tzw. Kossakówce  będzie funkcjonował nowoczesny obiekt przeznaczony na cele kulturalno-turystyczne. Warto zauważyć, że jest kontynuacja remontów na terenie kolejnej Gminy, tym razem dotyczy to Brennej - mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Teren budowy został już przekazany, a planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2022 r. Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni, skrzyżowań, zatok autobusowych, budowę chodnika, wykonanie poboczy, budowę dwóch zatok autobusowych, zabezpieczenie i umocnienie skarp i rowów, przebudowę  rowów, budowę sieci kanalizacji deszczowej, studni chłonnych, przepustów ze ściankami, wycinkę drzew i krzewów wraz z wykonaniem  nasadzeń zastępczych.

- Wartość zadania wynosi ok. 7,23 mln zł, z czego 3,7 mln zł brutto stanowić będzie dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2022 w zakresie kosztów kwalifikowalnych-  informuje Starosta. Oczywiście nie obędzie się bez utrudnień, ruch prowadzony będzie wahadłowo - O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją tej inwestycji drogowej będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie, jak również Urzędu Gminy w Brennej, kończy Włodarz Powiatu – tłumaczy Szczurek.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-17 15:23:28
bohun 01: Niezmiernie się panu staroście chwali że tak "stara się " o stan dróg naszego powiatu. Szkoda tylko że wywala kolejne miliony z naszych podatków na remont czegoś co i tak nie wymagało az tak pilnej interwencji ponieważ stan tej drogi jest naprawdę niezły a ponadto niedawno była remontowana. Szkoda że pan starosta i tzw. zarząd powiatu zapominają o droga czy ulicach znajdujących się na terenie powiatu będących pod zarządem powiatu powiatu , których stan techniczny wymaga naprawdę pilnej interwencji. Nie wiem czy pan starosta wie - a jako były burmistrz powinien wiedzieć ,że w Cieszynie jest taka ulica jak Hażlaska będąca drogą powiatową. / notabene pan starosta jeszcze jako burmistrz nie zrobił nic dla poprawy jej stanu/ która powinna być ULICA WSTYDU zarówno dla zarządu miasta jaki zarządu powiatu. Pomijam fakt że ulica ta nie wygląda jak ulica miasta będącego w końcu stolicą powiatu ale JAK POLNA DROGA w ZAPYZIAŁEJ ODCIETEJ OD ŚWIATA DZIURZE i nie świadczą o tym nie tylko niewykoszone rowy, pobocza , schody ( ponad metrowa trawa i chwasty) ale stan nawierzchni drogi w niektórych miejscach przypomina ona rozjechane przez sprzęt wojskowy i uszkodzone w wyniku działań wojennych drogi wschodniej Ukrainy niż ulicę cywilizowanego miasta, pamietający czasy głębokiej komuny chodnik z którego nie można korzystać bo dziurawy i zarośnięty trawą a przejście uniemożliwiają stojące na środku słupy infrastruktury telefonicznej elektrycznej DOPRAWDY PIEKNA WIZYTÓWKA MIASTA JAKO ULICA PROWADZĄCA DO A TRKCJITURYSTYCZNEJ JAKĄ SA MUZEALNE OBIEKTY W POSTACI CMENTARZY ZYDOWSKICH, czy MIEJSCE PAMIECI NARODOWEJ Z okresu II w. św. /notabene ich stan to temat na odrębny post/. Rozumiem że zarówno pan starosta jak i pani burmistrz nie korzystają z tej ulicy i jej stan mają w głębokim poważaniu ale zastanawiam się CZY ZAWIADOMIENIE PROKURATURY O ŚWIADOMYM STWARZANIU ZAGROŻENIA DLA ŻYCIA I ZDROWIA KORZYSTAJACYCH Z NIEJ OSÓB nie zmusiłoby ich do zajęcia stanowiska w tej sprawie. podobnie jak zawiadomienie Ambasady Izraela oraz Światowego Kongresu Żydów jak to władze samorządowe dbają raz o stan zabytków kultury i dziedzictwa żydowskiego a dwa o stan jedynej ulicy prowadzącej do tych miejsc - pomijając fakt że ulica ta prowadzi też do miejsca poświęconego pamięci patriotów polskich pomordowanych w czasie II w św. - a tak na zakończenie to jak pokazuje praktyka w tym kraju aby się coś zmieniło potrzebna jest interwencja mediów a najlepiej ogólnokrajowej stacji TV.
2022-06-17 15:40:33
ERBE: Jako mieszkaniec GM, mam problem z tym remontem. Bo może to i dobrze, ale nie wiem czemu nas dotknęło to szczęcie? Droga jest Ok. Chodnik jest. Niestety przez cały rok droga będzie nieprzejezdna. Czy nie można tego zrobić w miesiąc?
2022-06-17 16:05:02
Zenobia55: A czy Szanowny Bohun wie, że od bodajże zeszłego roku, ul. Hażlaska została przejęta przez miasto Cieszyn uchwałą Rady Miasta? Obecnie to droga o statusie gminnym.
2022-06-17 16:05:02
Zenobia55: A czy Szanowny Bohun wie, że od bodajże zeszłego roku, ul. Hażlaska została przejęta przez miasto Cieszyn uchwałą Rady Miasta? Obecnie to droga o statusie gminnym.
2022-06-17 22:53:34
bohun 01: Do Zenobia 55 Szanownego Bohuna tyle co zeszłoroczny śnieg interesuje kto jest faktycznym zarządcą drogi. Nawet jeśli faktycznie zmienił się jej zarządca / z tego co wiem to miasto Cieszyn planowało przejęcie w zarząd tej ulicy - coś tak koło sierpnia 2021 była chyba dyskusja na ten temat - ale mniejsza o to/ to w niczym nie zmienia to faktu że jest to - jak pisałem w poprzednim poście - Ulica Wstydu dla samorządu i zagrożenie dla życia i zdrowia dla korzystających z niej. Treść twojego postu wskazuje że prawdopodobnie jesteś pracownikiem starostwa. Dla twojej wiadomości nawet jeśli w ubr. nastąpiła zmiana zarządcy to przez bardzo bardzo długi czas ulica ta była w zarządzie powiatu i to zarząd powiatu / w tym i obecny pan starosta , który pełnił w przeszłości funkcję min wice starosty/ doprowadził ją do takiego stanu w jakim jest obecnie, poprzez zaniechanie jakichkolwiek remontów - takie są fakty a z faktami się nie dyskutuje. - Zaniechano remontu tej zapomnianej ulicy mimo że remontowano drogi czy ulice które tego nie wymagały i to nawet kilkukrotnie. Bezspornym jest także że swoją cegiełkę a w zasadzie cegłę do tego stanu rzeczy dołożył samorząd miejski o radnych z tego rejonu miasta nie wspominając , którzy o tym że taka ulica istnieje pamiętają jedynie w okolicy wyborów wygłaszając różne dyrdymały na ten temat. Reasumując w niczym nie wpływa to na zaprezentowane w poprzednim poście wnioski i argumenty.
2022-06-17 23:32:04
Zenobia55: Bohunku - pamiętaj, że w przypadku, kiedy dopadnie Cię wątpliwość, zawsze jest wujek Google, zawsze Ci chętnie pomoże :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: