Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat remontuje drogi

W tym jeszcze roku Powiat Cieszyński zaplanował wykonanie remontów dróg powiatowych na 11 zadaniach z podziałem na dwa etapy, które prowadzone są przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

Etap I obejmuje wykonanie remontu: ul. Bielskiej (1km) i ul. Szpotawickiej (1km) w Górkach Wielkich, ul. Dolny Bór w Skoczowie (1km), ul. Podgroble w Zarzeczu (0,6km), ul. Bielskiej w Chybiu na dwóch odcinkach (od ul. Lipowej do ul. Kolonia - 1km, oraz od ul. Tuwima w kierunku Jasienicy – 1km).

W ramach II etapu realizowany będzie remont: ul. Głównej w Simoradziu (1km), ul. Głównej w Lesznej Górnej (1km), ul. Dworcowej w Kończycach Wielkich (1km), ul. Głównej w Drogomyślu (1km), ul. Granicznej w Kończycach Małych (0,55km).

- Łączna długość dróg zleconych do remontu wynosi ok. 10 km, a ich wartość to ok. 5,6 mln zł finansowana z budżetu Powiatu oraz udzielanych przez poszczególne Gminy pomocy finansowych – podsumowuje  Starosta Cieszyński Janusz Król .

Oprócz  zadań prowadzonych przez PZDP, Powiat Cieszyński powierzył do realizacji poszczególnym Miastom oraz Gminie remonty następujących odcinków dróg powiatowych: na terenie Miasta Cieszyn remont 4 pasów ruchu ul. Katowickiej na odcinku 0,27 km,  na terenie Miasta Skoczów remont ul. Stalmacha na odcinku 0,65km (zakładana 2-letnia realizacja), na terenie Miasta Ustroń remont ul. Jelenica w Ustroniu na odcinku 1 km, na terenie Miasta Wisła remont dwóch odcinków ul. Czarne w Wiśle (od ul. Borowina do przystanku Czarne Fojtula - 0,7km oraz od Zameczku w kierunku Nadleśnictwa Ustroń - 0,4km) a na terenie Gminy Hażlach przebudowa ul. Cieszyńskiej i Głównej w Zamarskach na odcinku ok. 0,95km.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-16 10:21:12
l: t
2018-05-17 11:09:26
crank: Do wyborów samorządowych kilka miesięcy, więc nagle wszystko ruszyło z kopyta...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: