Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat remontuje drogi

Powiatowy Zarząd Dróg opublikował na stronie cieszyńskiego starostwa wykaz ważniejszych inwestycji drogowych, które są realizowane przez powiat. Obecnie realizowana jest przebudowa drogi nr 2636 S w Zabłociu oraz przebudowa przepustu na potoku Wschodnica w ciągu drogi powiatowej 2601S Górki Szpotawice w Górkach Wielkich.
Inwestycja w Zabłociu otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Roboty budowlane trwające od ubiegłego roku, obejmują przebudowę drogi w Zabłociu na odcinku ok. 1,3 km od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2633 S (ul. Bielska) do rejonu wiaduktu kolejowego, z wyłączeniem odcinka od skrzyżowania z ul. Jałowcową do skrzyżowania z ul. Skrajną. W ich ramach zaplanowano m.in.: wykonanie nowej konstrukcji jezdni, budowę jednostronnego chodnika na odcinku 0,7 km, pobocza, przebudowę przepustów oraz 5 skrzyżowań. Prace potrwają do listopada b.r. Wartość zadania wynosi około 4 mln zł.
 
Około 300 tys. zł ma kosztować zadanie realizowane w Górkach Wielkich. Zakres robót obejmuje przebudowę istniejącego przepustu okularowego na skrzynkowy z elementów prefabrykowanych o całkowitej długości 12,80 m na fundamencie betonowym wraz z umocnieniem dna i skarp potoku, odtworzenie nawierzchni jezdni oraz zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu. Prace powinny zakończyć się do 30 września b.r.
 
O inwestycji w Ustroniu Nierodzimiu pisaliśmy w poniedziałek. (zobacz Nierodzim - prace już ruszyły) Rozpoczęły się tam prace przygotowawcze Inwestycja jest realizowana na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Województwem Śląskim, Miastem Ustroń i Powiatem Cieszyńskim. Powiat sfinansuje 100% wartości zadania w zakresie przebudowy drogi powiatowej oraz 5% wartości w zakresie przebudowy drogi wojewódzkiej. W sumie Powiat na ten cel zarezerwował w budżecie około 1,364 mln zł. Realizacja inwestycji potrwa do 30.09.2014 r.
 
 
Oprócz inwestycji zaplanowano także remonty nawierzchni na następujących odcinkach dróg powiatowych:
1. ul. Szpotawicka w Górkach Wielkich na odcinku ok. 0,6km.
2. ul. Bielska w Chybiu na odcinku ok. 0,5km.
3. ul. Ochabska w Kiczycach na odcinku ok. 0,9km.
4. ul. Bielska w Zabłociu na odcinku ok. 0,2km.
5. ul. Sobieskiego w Kaczycach na odcinku ok. 0,7km.
6. ul. Skoczowska w Ustroniu na odcinku ok. 0,7km( zadanie realizuje Gmina Ustroń).
 
Zadania te będą wsparte finansowo przez gminy. Powiat w budżecie przeznaczył na remonty 2 mln zł.
 
JB
źródło: ox.pl/Starostwo Cieszyńskie
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: