Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat przyznał stypendia

W tym roku pieniądze trafią do 5. uczniów. Stypendium jest wypłacane w formie jednorazowej i wynosi 2 000 zł. Wyboru Stypendystów spośród uczniów zgłoszonych przez Dyrektorów szkół dokonuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego.

Stypendium przyznaje się: uczestnikom finałów międzynarodowych konkursów i olimpiad, laureatom finałów krajowych olimpiad ogłaszanych corocznie w komunikacie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wykazie olimpiad zwalniających z egzaminu maturalnego, turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego oraz laureatom pozostałych finałów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych.

W 2020 r. Stypendium Starosty Cieszyńskiego otrzymali następujący uczniowie:

  • Jakub Czyż z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – laureat II ogólnopolskiego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego 2018/2019 organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UJ; kwalifikacja do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego 2019/2020; kwalifikacja do finału XVII Śląskiego Konkursu Matematycznego 2019/2020; udział w II etapie 71. Olimpiady Matematycznej.
  • Daria Gardziejewska z I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – laureatka 2. miejsca w kraju Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Eureka 2018 / 2019.
  • Ryszard Siedlecki z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie – laureat I stopnia ogólnopolskiego konkursu z chemii „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” 2020; finalista ogólnopolskiego konkursu z chemii „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” 2019; laureat Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii 2020; laureat XXVIII edycji Regionalnego Konkursu Chemicznego „Randka z Chemią” 2018; wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” 2018; bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny” 2018 – 5. miejsce w województwie śląskim i 70. miejsce w kraju.
  • Patryk Kalita z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych w Międzyświeciu – laureat eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna 2018 – zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie; Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2018/2019; w 2019r. i 2020 r. na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w wybranych kwalifikacjach uzyskał 100% punktów.
  • Kacper Waliczek z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych w Międzyświeciu – laureat eliminacji centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja zwierzęca 2018 – zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie; w 2019r. i 2020 r. na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w wybranych kwalifikacjach uzyskał 100% i 94% punktów.


(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: