Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat modli się za ofiary

Cały kraj modli się i nie kryje łez. Wszystkich Polaków tragedia pod Smoleńskiem zszokowała, wzruszyła, zaskoczyła. W samo południe tą tragiczną prawdę obwieścił Dzwon Zygmunta na Wawelu. We wszystkich kościołach ofiary katastrofy wspominane są w modlitwie. Niektóre nabożeństwa już sie odbyły inne zaplanowano na najbliższe dni.

W Strumieńskim Sanktuarium św. Barbary jedna z mszy świętych już się odbyła, druga odbędzie się  w niedzielę o godz. 8.00.

Ekumeniczne nabożeństwo pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Rakoczego i ks. bp Pawła Anweilera odbędzie się w Zameczku Prezydenckim na Zadnim Groniu w Wiśle w niedzielę punktualnie o godz. 17.00.

W Cieszynie w Kościele Jezusowym w niedzielę o godz. 16.00, zamiast zaplanowanego koncertu chorów odbędzie się nabożenstwo poświęcone tragedii na którym wystąpią chory LOTE/GTE oraz chór z Macon z Francji.

W kościołach ewangelicko – augsburskich, wszystkie niedzielne nabożeństwa sa nabożeństwami żałobnymi.  Taką decyzję podjął Synod Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP po katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Cieszyn: Kościół św. Marii Magdaleny 11 kwietnia 2010 godz. 17:30 - Nabożeństwo Żałobne za prezydenta i pozostałe ofiary katastrofy

Msza w intencji ofiar katastrofy odbędzie się też w poniedziałek o godz. 18.00 w parafii św. aap. Piotra i Pawła w Skoczowie.

12 kwietnia - poniedziałek - 18.00 - kościół pw. Dobrego Pasterza w Istebnej

13 kwietnia - wtorek - 18.00 - kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce

W najbliższy wtorek tj. 13 kwietnia o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie odbędzie się Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

Dnia 14 kwietnia (środa) w kościele p.w. św. Klemensa w Ustroniu o godzinie 18 zostanie odprawiona msza żałobna w intencji ofiar wypadku lotniczego pod Smoleńskiem!

Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy w Smoleńsku również w piątek, 16 kwietnia br. o godz. 18.00 w Kościele Matki Boskiej Królowej Polski w Pogórzu.

 

Może w twojej miejscowości szykują się uroczystości upamiętniające ten tragiczny dzień w historii Polski czas? Napisz! Poinformuj innych w komentarzach lub na kontakt@ox.pl.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: