Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powiat Cieszyński na podium

Związek Powiatów Polskich nagrodził najbardziej rozwojowe samorządy. Zwycięzcami Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2019 zostali: powiat augustowski, ostródzki, kielecki, miasto Nowy Sącz oraz gminy Bolesławiec i Chełmiec. Powiat Cieszyński uplasował się na miejscu trzecim w kategorii Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.

 –Nie będę ukrywał, że bardzo mnie cieszy III miejsce zajęte przez nasz Powiat w tegorocznym Rankingu, ponieważ znaleźliśmy się w ścisłej czołówce, na samym podium. W porównaniu do zeszłego roku podnieśliśmy się o trzy „oczka”. Co jest dla mnie najważniejsze w samorządowej rywalizacji między powiatami? Niewątpliwie to, że sukces osiągnęliśmy wspólnie wraz z fantastycznym zespołem pracowników cieszyńskiego Starostwa. Cieszy mnie również to, że jesteśmy w Rankingu sklasyfikowani na najwyższej pozycji w odniesieniu do pozostałych powiatów z województwa śląskiego. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy liderami rankingu wśród powiatów położonych w naszym Regionie - komentuje Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów- to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Eksperci ZPP oceniają samorządy według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: