Powalczymy z GKS Tychy

Ciągle czekamy na wygraną. Po dobrym meczu przegraliśmy z KS Sudety Jelenia Góra. Już w sobotę w hali UŚ w Cieszynie, zobaczymy naszych koszykarzy w walce z GKS Tychy, wiceliderem rozgrywek. A że ?nasi? potrafią walczyć z najmocniejszymi, to już wiemy.

- Mecz ustawiła pierwsza kwarta, wygrana przez gospodarzy, co w dużej mierze wynikało z naszej słabej obrony i dobrej skuteczności drużyny z Jeleniej Góry – powiedział trener Łukasz Kuboszek po ostatniej przegranej z Sudetami.

Pierwsza część gry padła łupem wyżej notowanych rywali, którzy zwyciężyli 28:13. – Drugą kwartę udało nam się minimalnie wygrać, a w trzeciej znowu odskoczyli nam gospodarze na większą ilość punktów. Pozytywem jest to, że na wyjeździe zdobyliśmy ponad 90 punktów, jednak może smucić fakt straty aż 109 „oczek” – dodał szkoleniowiec beniaminka 2 Ligi.

Podczas meczu było widać brak Tomasza Czajkowskiego, który był ostoją drużyny i w każdym spotkaniu zaliczał sporo zbiórek i punktów. – Zabrakło ostoi podkoszowej w postaci Tomka. Nawet nie chodziło o same zbiórki, ale także o obronę pod koszem. Sudety miały w zespole trzech zawodników, którzy dominowali w tym elemencie – powiedział Łukasz Kuboszek, dodając, że na wyróżnienie zasługuje gra Łukasza Kubika, który wykonał dobrą robotę w ataku i obronie. Uwagi trenera nie umknęła także postawa Przemysława Rączki z pierwszej połowy oraz Leszka Siwego w dwóch ostatnich kwartach.

Po długiej przerwie, wreszcie naszych koszykarzy zobaczymy w Cieszynie.  W 16 kolejce II Ligi koszykówki, 25 stycznia 2014 o godz. 17:00 powalczymy o ligowe punkty z GKS Tychy. Mecz odbędzie się w Hali UŚ przy ulicy Paderewskiego 9

źródło: basketcieszyn.pl/ox.pl