Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powalczą dla Łukasza

Rezultaty i medale zejdą na dalszy plan. W najbliższy wtorek (18.02) czeka nas charytatywny turniej judo w Skoczowie, gdzie będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Łukasza Wysockiego.

Podczas zmagań w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Łukasza Wysockiego. 18-latek, który w swoim CV może się pochwalić m.in. tytułem Mistrza Polski Juniorów, uległ poważnemu wypadkowi.  

- Podczas próby wykonania podwójnego salta w tył, które Łukasz już wielokrotnie z łatwością wykonywał na tego typu trampolinie, niefortunnie upadł na kark. W efekcie czego stracił czucie w nogach i został odwieziony karetką do dziecięcego szpitala w Chorzowie – napisali organizatorzy zbiórki.

- Organizujemy turniej wewnętrzny, a chęć wzięcia w nim udziału wyraziły kluby z Pisarzowic oraz Kóz. W sumie wystąpi ok. 70 dzieci – mówi Przemysław Kolondra. – Chcemy zebrać pieniądze dla Łukasza, który jest synem naszego kolegi. Będziemy sprzedawać m.in. ciasta, a pieniądze będą przeznaczane na rehabilitację - dodaje trener KS "Akademia Sparta" Skoczów.

- Walka tak naprawdę dopiero się zaczyna. W najlepszym wypadku to będą bardzo długie, długie miesiące. Oczywiście często kluczową rolę w takich wypadkach odgrywają po prostu możliwe fundusze, które można przeznaczyć na leczenie: kolejne operacje i zabiegi, lekarstwa, rehabilitacje, przystosowanie otoczenia domowego do funkcjonowania i wiele, wiele innych. Pomóżmy Łukaszowi wygrać najważniejszą walkę w życiu. – dodają organizatorzy zbiórki.

Zbiórka prowadzona na rehabilitację Łukasza Wysockiego prowadzona jest także tutaj.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: