Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Potrzebna sztuczna nerka

14 listopada br., w piątek, w cieszyńskim Kościele jezusowym odbędzie się niezwykły koncert charytatywny ''Wspomnienia z tamtych lat''. jego celem jest upamiętnienie twórcom i założycielom Szpitala Śląskiego oraz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego oraz zbiórka pieniędzy na sztuczną nerkę dla Stacji Dializ cieszyńskiego szpitala.

Mieszkańcy Cieszyna i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. W piątek 14 listopada o godz. 17.00 w Kościele Jezusowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie wystąpi Orkiestra Kameralna i soliści pod dyrekcją Jean-Claude’a Hauptmanna w Koncercie Charytatywnym „Wspomnienia z tamtych lat”. Motywem przewodnim Koncertu będzie upamiętnienie i oddanie czci twórcom i założycielom Szpitala Śląskiego oraz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Jean-Claude’a Hauptmann to wielkiej klasy francuski dyrygent, który od prawie 20 lat mieszka i pracuje w Polsce, współpracuje także z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Koncert ma na celu również zbiórkę pieniędzy na zakup sztucznej nerki: - Dochód z Koncertu będzie przeznaczony na zakup aparatu do hemodializy (sztucznej nerki) dla potrzeb Stacji Dializ. W chwili obecnej w Stacji Dializ jest wykonywanych ponad 1000 zabiegów hemodializacyjnych miesięcznie u 91 pacjentów. Z uwagi na stale postępujący wzrost zachorowań w społeczeństwie na przewlekłą niewydolność nerek, zakup nowych sztucznych nerek jest koniecznością, która umożliwia zastosowanie wysokowydajnej terapii jaką jest hemodiafiltracja.  Stosowane zabiegi chronią serce, stabilizują niskie ciśnienie krwi i opóźniają proces utraty resztkowej funkcji nerek przedłużając życie poddawanych terapii pacjentów. Koszt zakupu jednego stanowiska wraz z fotelem dializacyjnym to wydatek ponad 46 tysięcy złotych. Zachęcamy również do wzięcia udziału w internetowej aukcji charytatywnej Allegro - zachęca Dariusz Babiak, Rzecznik Prasowy Szpitala.

W serwisie Allegro będzie można już od dnia 12 listopada licytować materiały promocyjne czterokrotnego rajdowego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza oraz obrazy autorstwa ustrońskich artystów Stanisława Sikory i Beaty Sikory-Małyjurek.

Na koncert zapraszają: Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, Szpital Śląski oraz Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

Portal OX.PL jest patronem medialnym koncertu.

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: