Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Potrącenie rowerzystki

Dzisiaj, tuż po godzinie ósmej na 'Wiślance' w Drogomyślu, doszło do potrącenia rowerzystki.

Na razie nie są znane bliższe szczegóły tego zdarzenia. O ósmej policja została poinformowana o potrąceniu rowerzystki na skrzyżowaniu ulicy Głównej i DK 81 w Drogomyślu. Samochód osobowy potrącił jadącą na rowerze osobę. Policja nie ma jeszcze w jakim jest stanie jest kobieta.

Przez kilka minut zablokowana była droga nr 81 w stronę Skoczowa. W tej chwili ruch odbywa się bez przeszkód.

JB


Aktualizacja godzina 10:25

Jak informuje st. asp Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji - 14-latka z Drogomyśla przejeżdżała na rowerze przez przejście dla pieszych. Została potrącona przez skodę fabię, którą kierowała 63-letnia kobieta, mieszkanka Strumienia. Nastolatka z obrażeniami trafiła do szpitala w Cieszynie.
Jak dodaje rzecznik prasowy, rowerzystka przejeżdżała po przejściu. Jest to niezgodne z przepisami, w takiej sytuacji rower powinno się prowadzić, chyba, że jest oddzielna sygnalizacja i droga dla rowerów. W tym miejscu jednak jej nie ma – mówi Domagała.

 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-05-12 12:27:41
audiofil8: No pewnie cwana gówniara przejeżdżała przez pasy, a to rodzice nie nauczyli? teraz niech mają pretensje tylko do siebie, bo można było temu zapobiec! A poza tym przechodząc przez pasy należy się rozglądać dookoła mimo, że mamy zielone światło prosty sposób a nie raz ratuje ludzkie życie! Sama się nie raz o tym przekonałam, bo idioci w samochodach nie patrzą i jadą na czerwonym!
2015-05-12 12:39:14
szejker: Racja - rower się przeprowadza przez pasy, a nie przejeżdża. Tego to nikt nie zna na naszych zadupiach, tak samo jak przepuszczenie pieszego przez pasy, puszczenie autobusu, światło w rowerze gdy jest ciemno, chodzenie lewą stroną jezdny gdy brak chodnika. Takie rzeczy tylko w większych miastach. Ale ani słowa kto był na czerwonym... rower, czy samochód?
2015-05-12 12:49:14
tomi71: ciekawe jakie większe miasta masz na myśli? ...u nas na pewno ich nie ma :) to co wyprawiają rowerzyści to skandal na drogach. Bez żadnych uprawnień poruszają się jak chcą i myślą, że są świętymi krowami. Do tego są bezczelni i chamscy w stosunku do pieszych. To i tak cud, że tylko co jakiś czas słychać o zdarzeniach drogowych z ich udziałem.
2015-05-12 13:46:02
lukmad7813: proszę państwa rower rzeczywiście przeprowadza się przez pasy a nie na nim jedzie co niestety jest nagminną praktyką na tych światłach na tym skrzyżowaniu ale pamiętajmy że mimo wszystko to fabia z impetem przejechała na czerwonym świetle i potrąciła poruszająca się nastolatkę. W momencie gdy zapala się zielona strzałka w prawo od strony pruchnej na skoczów i od str skoczowa na pruchną strzałka zielona w lewo zapala się również przejście dla pieszych w tym momencie od str katowic jest czerwone. Kobieta jadąca z pruchnej na skoczów widziała pzrejście i nie wjechała na skrzyżowanie aby ustąpić pierwszeństwa nastolatce lecz fabia wpadła na nią od strony katowic Gdyby nie rowrzystka fabia wjechałaby prawdopodobnie do samochodu skręcającego w str skoczowa lub do mnie na motocyklu ponieważ byłem zaraz za tym samochodem. Więc moim zdaniem wina jest po str fabi lecz rowerzystka przyczyniła się do wypadku ponieważ korzystała z przejścia w nieodpowiedni sposób co może ją uratowało ponieważ fabia nie wjechała jej w nogi tylko w rower z którego spadła na szybę samochodu co w pewien sposób zamortyzowało uderzenie. A to wszystko będzie pewnie prokuratura i sąd wyjaśniać przez kilka lat.
2015-05-12 16:46:26
Przemko.Ogloszenia: Jako kierowca mam za sobą mnóstwo kilometrów.<br />Niejednokrotnie na jezdnie wyskoczył mi pieszy, rowerzysta, inny kierujący, a nawet zwierzęta. Miałem do czynienia nawet z pijanym pieszym, który przechadzał się środkiem drogi ekspresowej - po zmroku.<br /><br />Nigdy, w żadnej z powyższych sytuacji, nie potrąciłem nikogo. <br />Wynika to z refleksu oraz myślenia z wyprzedzeniem.<br />Faktem jest, że dziewczyna nie powinna przejeżdżać rowerem przez pasy.<br />Gdyby jednak takie zjawisko zastało na drodze doświadczonego kierowcę, nie osobą starszą (bo tak należy prowadzącą samochód nazwać), to całe zdarzenie wyglądałoby inaczej.<br /><br />Osoby starsze, które prowadzą samochód, przekonane są o swoim doświadczeniu na podstawie upływu lat.<br />Bez dobrego przygotowania i ciągłej jazdy w rożnych warunkach, nie sposób być dobrym kierowcą mając prawo jazdy nawet 100 lat.<br /><br />Nie wykluczone, że słońce odbiło się krzyżyku różańca, który zwisał z lusterka, niczym jaja starego bacy.
2015-05-12 17:29:07
erik: Do tomi-Uważam ,że ten, który nie jeździ na rowerze to jest laikiem w tym temacie i nie powinien na ten temat pisać komentarzy.To jak poruszała się po pasach nie ma znaczenia .Winien kierowca ,który wjechał na czerwonym świetle. Czy jeśli kierowca jedzie za szybko a drugi zajedzie mu drogę doprowadzając do wypadku to winien jest ten ,który jachał za szybko? Czy ten ,który zajechał drogę ?
2015-05-12 17:31:05
erik: Do tomi-Uważam ,że ten, który nie jeździ na rowerze to jest laikiem w tym temacie i nie powinien na ten temat pisać komentarzy.To jak poruszała się po pasach nie ma znaczenia .Winien kierowca ,który wjechał na czerwonym świetle. Czy jeśli kierowca jedzie za szybko a drugi zajedzie mu drogę doprowadzając do wypadku to winien jest ten ,który jachał za szybko? Czy ten ,który zajechał drogę ? Według ciebie to chyba ten pierwszy .
2015-05-12 20:30:07
moonia: Coście się tak rowerzystki uczepili. To ona miała zielone. Co innego, gdyby nie było świateł i nagle wjechałaby na przejście.
2015-05-12 21:01:30
kacaj: Do audiofil8: gratuluję znajomości przepisów, nastolatka przejeżdżając rowerem przez to koszmarne skrzyżowanie uratowała sobie nogi, biodra a może nawet życie!!!!!!!! jej wykroczenie to odrębna sprawa, starsza Pani przejechała z impetem na CZERWONYM ŚWIETLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i potrąciła człowieka, NIC JEJ NIE USPRAWIEDLIWIA, pisać o poszkodowanej \&quot; cwana gówniara\&quot;- audiofil8-porażka!!!!
2015-05-12 21:08:27
Malkontent: Tak, jak pisze moonia, wypadałoby zauważyć, że na tym przejściu jest sygnalizacja świetlna, potrącenie rowerzystki jest równoznaczne z wjechaniem samochodu na przejście na czerwonym świetle! Nie wiem dlaczego autor artykułu sugeruje (powtarzając za rzecznikiem policji?), że przyczyną potrącenia była jazda na rowerze po przejściu, kiedy przyczyną było niezastosowanie się kierującej skodą do sygnalizacji świetlnej.
2015-05-12 21:53:57
jacek22: Do Przemko.Ogloszenia: Zapewne jesteś kierowcą z dwuletnim stażem i masz za sobą mnóstwo kilometrów przejechanych na rowerze i spotkałeś na drodze nie jednego rowerzystę, pieszego i nie jedna łanię. Nawet po zmroku żadnego jeża na ekspresówce nie potrąciłeś - straszny z ciebie bystrzak. Masz zaje*isty refleks, a rozum jeszcze lepszy. Gdyby jednak takie zjawisko zastało na drodze doświadczonego kierowcę - takiego jak ty - to dziewczyna mogłaby być w ciężkim stanie. <br />Niewykluczone, że jesteś świadkiem -&gt; http://www.jw.org/pl/ &lt;-.<br /><br />A co do skrzyżowania, przez które codziennie przejeżdżam, nawet kilkakrotnie to od strony Skoczowa czy Katowic, notorycznie jeżdżą na czerwonym świetle. Tym powinna zająć się policja, a nie łapankami przy sklepie u Dudy w Pruchnej o 6 rano :)
2015-05-13 12:30:12
Mirek123: Skąd wiecie, że fabia miała czerwone światło ? Tak czy inaczej przez przejście dla pieszych nie wolno jeździć rowerem. Jak jest zielone czerwone czy nawet niebieskie światło ;)
2015-05-13 12:40:27
Mirek123: Jeszcze pytanie do oburzonych - mając zielone światło rowerzysta może przejechać po przejściu dla pieszych ? Drugie pytanie. Nie ma tam drogi dla rowerów. Rowerzysta zanim dotarł do tych pasów prowadziła rower po chodniku czy jechała tym chodnikiem ?<br />
2015-05-13 14:46:20
tomi71: do Erik :) w kontekście wypadku pisałem ogólnie o kulturze poruszania się niektórych \&quot;rowerzystów\&quot;, którzy nauczyli się pedałować. Jeśli fabia wjechała na czerwonym nie ma co dyskutować o przyczynie, natomiast niezależnie od tego rowerzysta nie powinien jeździć po pasach (nawet na zielonym).
2015-05-14 20:47:13
erik: Tomi -wiele rzeczy niepowinno sie robic a robi sie -np.rozmowy przez telefon w czasie jazdy a prawie co drugi to robi.
2015-05-26 13:51:43
lukmad7813: CO TO KOLORU ŚWIATŁA<br />FABIA MIAŁA CZERWONE PONIEWAŻ OD STR PRUCHNEJ BYŁO ZIELONE I W TYM SAMYM CZASIE ZAPALA SIĘ ZIELONE NA PRZEJŚCIU, WIĘC OD KATOWIC BYŁO 100%CZERWONE JAK SAMA MÓWIŁA PANI Z FABII ŻE\&quot; MIAŁA ZIELONE NO NA PEWNO POMARAŃCZOWE SIĘ W OSTATNIEJ CHWILI MOGŁO ZAPALIĆ\&quot; WIEC PO CO HAMOWAĆ PRZECIEŻ ZDĄŻĘ ZANIM RUSZĄ INNI. I ZDĄŻYŁA ALE O PASACH NIE POMYŚLAŁA. <br />JAK JUŻ PISANO WYŻEJ JAZDA ROWEREM W TYM PRZYPADKU URATOWAŁA DZIEWCZYNĘ BO AUTO UDERZYŁO W ROWER I SPADŁA NA SZYBĘ CO ZMINIMALIZOWAŁO USZKODZENIA CIAŁA. GDYBY PRZECHODZIŁA W TYM MIEJSCU DOSTAŁA BY ZDERZAKIEM CENTRALNIE W NOGI + ROWER NA DOKŁĄDKĘ I PEWNIE NIE MIAŁA BY TYLE SZCZĘŚCIA. A STARSZA PANI CIESZY SIĘ BO WIĘCEJ PROBLEMÓW BY MIAŁA GDY BY ROWERU NIE BYŁO.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: