Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posprzątali ścieżkę przyrodniczą

22 kwietnia obchodzimy ''Dzień Matki Ziemi''. W tym właśnie dniu Komisja Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie wspólnie z Urzędem Gminy w Hażlachu oraz Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich zorganizowały sprzątanie ścieżki przyrodniczej ''Szlakiem pomników Przyrody'' w Kończycach Wielkich.

- Pogoda sprzyjała, więc można było dotrzeć do miejsc najtrudniej dostępnych. Zebraliśmy sześć 100-litrowych worków papierów, butelek szklanych i opakowań plastikowych – relacjonuje Jan Machała, przewodniczący KOP PTTK.

VI-klasiści z SP w Kończycach Wielkich prowadzeni w dwóch grupach przez przedstawicieli Komisji Ochrony Przyrody i swych opiekunów szkolnych mogli też zapoznać się z tablicami informacyjnymi na ścieżce oraz poznać aktualnie rosnące wiosenne rośliny. Lekcja ta przydała się niektórym w czasie startu w konkursie wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej, który przeprowadził przewodniczący Komisji. Wyniki konkursu rozstrzygnięto dopiero po dogrywce. Wygrała Maria Kopala przed Józefem Handzel i Karoliną Stoszek.

Na koniec wszyscy spotkali się na uroczystym apelu w szkole, gdzie ogłoszono wyniki konkursu. Zaprezentowano też część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły. W imprezie uczestniczyli Wójt Gminy Grzegorz Sikorski, kierownik Gminnego Centrum Informacji Grzegorz Kasztura oraz Prezes oddziału PTTK Jacek Tyczkowski. Przewodniczący KOP PTTK Jan Machała dziękował Dyrektor Dorocie Stoły za oprawę artystyczną oraz poczęstunek gości, uczestnikom akcji i nauczycielom za zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska. Nagrody dla startujących w konkursie ufundowała Komisja Ochrony Przyrody. Wszyscy uczestnicy sprzątania otrzymali też pamiątkowe odznaki związane z akcją. Na koniec wójt Gminy zasadził symboliczny krzew przed budynkiem szkoły, by w ten sposób uczcić święto przyrodnicze.

- Nadeszła wiosna w pełnej szacie, a z nią pojawiło się wiele nowych i ciekawych roślin, więc zapraszamy inne szkoły do zwiedzania ścieżki przyrodniczej w Kończycach oraz cieszyńskich rezerwatów przyrody – zachęca Jan Machała.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-23 17:07:33
as355: Na prawdę frajda dla dzieci zbierać porzucone zarazki ,czy owoce miłości .A lumpy pod dużymi sklepami kasę robią .To dla odznaki te dzieci tak kochają przyrodę ,przyda się im do emerytalnego dodatku .Kto rozdawał rękawiczki ochronne ????.
2015-04-24 13:01:48
ciamajda: Praca w warunkach szkodliwych. Może się uda przejść na wcześniejszą emeryturę?:))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: