Posmakuj śląskich dań

Dwa razy w roku, na wiosnę i jesień, Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu organizuje konkurs kulinarny. Pierwsza została zorganizowana 6 lat temu i nosiła tytuł: 'Wyczaruj coś z ziemniaka'. Tegoroczna, dwunasta impreza odbędą się 11 maja 2013 r. (sobota) w sali widowiskowej GOK-u, pod tytułem 'Kuchnia Śląska'. Uczestnikami konkursu są Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenie Gminy Hażlach.

Przed rozpoczęciem konkursu członkinie z każdego koła przegotowują stoiska, na których umieszczają przyrządzone przez siebie dania. Po otwarciu imprezy, które w tym roku nastąpi o godz. 11:00, komisja jurorska odwiedza stoiska i degustuje smakołyki zgłoszone do konkursu. Po tym komisja wybiera jedną, najsmaczniejszą potrawę z każdego z kół: -Każde Koło Gospodyń Wiejskich otrzymuje nagrody w postaci dofinansowania do sprzętu gastronomicznego, dzięki któremu działaczki mogą rozwijać swoje umiejętności kulinarne - mówi Sylwia Pieczonka z KGW Hażlach.
   
Nie tylko jednak jurorzy posmakują śląskich smaków, każdy mieszkaniec Gminy Hażlach od około godz. 12:30 będzie mógł popróbować konkursowych specjałów i wydać swój werdykt.
 
- Na poprzednim konkursie kulinarnym gościli m. in.: poseł na Sejm RP Czesław Gluza, Przewodnicząca Rady Gminy Hażlach Grażyna Krehut, Gertruda Proksa z Rady Kobiet, były wójt Gminy Hażlach Antoni Trylski oraz wielu innych znamienitych gości. W tym roku swój udział potwierdzili m. in.: Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk, posłanka na Sejm RP Aleksandra Trybuś oraz poseł na Sejm RP Czesław Gluza – zapowiada Sylwia Pieczonka z hażlaskiego koła GW.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją