Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pościg za skradzionym autem

Policjant cieszyńskiego Zespołu Wywiadowców Wydziału Prewencji jadąc ulicami Cieszyna zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierowcy osobowego volkswagena. Nie tylko zachowanie zwróciło uwagę mundurowego…

Będący w czasie wolnym od służby policjant skojarzył, że kilka dni wcześniej pojazd ten był skradziony na terenie Czech i jest poszukiwany przez tamtejszą policję.
- Z uwagi na swoje podejrzenia natychmiast skontaktował się z dyżurnym cieszyńskiej komendy, który od razu skierował wsparcie umundurowanego patrolu poruszającego się oznakowanym radiowozem. Zgłaszający interwencję policjant na był w stałym kontakcie z dyżurnym i na bieżąco informował o zachowaniu kierowcy volkswagena oraz trasie jego przejazdu – relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Próba zatrzymania i ucieczka

Kilka chwil później podjęli próbę zatrzymania podejrzanego. - 32-latek zignorował polecenie funkcjonariuszy, dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i na widok policjantów podjął próbę ucieczki – dodaje Pawlik

Rozpoczął się pościg, podczas którego kierowca uciekające auta łamał liczne przepisy ruchu drogowego. Pościg zakończył się w Goleszowie, kiedy to 32-latek wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast go zatrzymali i obezwładnili.

Pod wpływem…

Zachowanie kierowcy świadczyło o tym, że najprawdopodobniej jest pod wpływem środków odurzających, co wstępnie potwierdzili policjanci i sam uciekinier, dlatego też została pobrana od niego krew do dalszych badań. Okazało się, że to jedyne „przewinienia” kierowcy- 32-latek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania samochodem, a samochód był poszukiwany przez czeską policję, jako kradziony….

Zatrzymany mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. Za liczne wykroczenia w ruchu drogowym grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych. Z kolei za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Samochód został zabezpieczony i wkrótce wróci do właściciela.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-03 19:59:00
góry: a wystarczyło po cichu przejechać obok nie go ,zajechać drogę i po sprawie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: