Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pościg i zderzenie z radiowozem

Poniedziałkowy (8.03) wieczór nie był spokojny dla mundurowych. W wyniku ucieczki przed policją motocyklista uderzył w radiowóz. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło na granicy Mnicha i Chybia około 20. Policjanci chcieli zatrzymać motocyklistę do rutynowej kontroli. Mężczyzna jednak nie miał zamiaru się zatrzymać. Minął policjantów i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się na ulicy Słowackiego w Mnichu. Nie był to zbyt szczęśliwy finał dla motocyklisty, który w trakcie gwałtownego hamowania uderzył w radiowóz.

Policja była już na miejscu, wezwano również strażaków i pogotowie ratunkowe - Po powrocie zastępów do strażnicy rozpoczęliśmy standardową procedurę czyszczenia i układania sprzętu, około godziny 20:00 jeden z naszych strażaków otrzymał informację o zdarzeniu z udziałem motocyklisty na ulicy Słowackiego w Mnichu. Pierwsze informacje mówiły, że kierujący motocyklem jest ranny. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomiliśmy Stanowisko Kierowania, na miejsce udał się zastęp GBA w pełnej obsadzie. Dyżurny zadysponował również zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie. Po dojeździe dowódca potwierdził treść zgłoszenia, jak się okazało to zdarzenie, było wynikiem pościgu, który rozpoczął się w związku z nie zatrzymaniem się do kontroli drogowej. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu motocykliście, zabezpieczenie rozbitego jednośladu, neutralizacja wycieków oraz odłączenie akumulatora. Ranny mężczyzna przekazany został pod opiekę zespołowi z Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe – zrelacjonowali strażacy z OSP Mnich.

Strażacy oświetli również miejsce policji, która na miejscu prowadziła działania.

JS

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-09 21:08:14
GusGus: Kolejny ,, bohatyr'' na dwóch kółkach.
2021-03-09 21:48:13
krzysztof mm: "stój bo strzelam!"...: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26858135,policjanci-o-druzynce-chodzacej-za-babcia-kasia-i-interwencji.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsLink
2021-03-10 07:46:34
GusGus: On już może uważać sezon motocyklowy 2021 za otwarty.
2021-03-10 12:08:47
M53: No i takie dupki robią opinię wszystkim motocyklistom. Dobrze, że go nie zdzierano szpachelką z radiowozu.
2021-03-10 12:51:12
camel1: zaczęło się wariactwo bez rozumu, oni myślą, że są bezkarni. Kilka dni temu, byłem świadkiem jak jechali w dwójkę i zaczęli wyprzedzać na trzecie, zgrzyt i wielkie hamowanie. Oni myślą, że samochody będą im się usuwały, no ludzie bo jadą jak po..bani. Droga jest dla każdego tylko niektórzy myślą, że mają ją na wyłączność.
2021-03-10 16:34:19
krzysztof mm: "Kilkudziesięciu policjantów otoczyło cztery osoby strajkujące przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego. Wokół rozstawiono parawan. Kordon policji i żołnierzy otacza "pomnik smoleński" w Warszawie by uniemożliwić złożenie pod nim wieńców grupie osób" .Brawo wy kilkudziesięciu. Brawo kordon. Suweren was jeszcze bardziej kocha i nie zapomni waszego oddania Partii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: