Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Posadzili „Dąb Niepodległości”

W piątek (20.09.2019) w Chacie nad Zalewem w Zabłociu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski w Strumieniu we współpracy z Biurem Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu z okazji 25-lecia jej istnienia. Spotkanie było okazją do zasadzenia Dębu Niepodległości.

Podczas spotkania odbyła się prelekcja na temat działań prowadzonych przez Agencję na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, omówione zostały zmiany ustawowe w obrocie ziemi. Prelekcję poprowadziły: Małgorzata Kornecka z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Oddział Mikołów, Sekcja Gospodarowania Zasobem oraz Ewelina Stroińska z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Mikołów, Sekcja Kształtowanie Ustroju Rolnego.

- W trakcie spotkania odbyło się posadzenie jubileuszowego „Dębu Niepodległości” przy obiekcie Chaty nad Zalewem w Zabłociu. Zgodnie z otrzymanym Certyfikatem zasadzony dąb pobłogosławiony został przez Papieża Franciszka w dniu 23 maja 2018 roku w Rzymie. – poinformował Referat Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Strumieniu.

W spotkaniu wzięła udział Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń, Janusz Dziedzic Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Międzyświeciu, Jan Krząszcz Naczelnik Wydziału Rejestracji Zwierząt w Międzyświeciu, Radni, Sołtysi a także rolnicy.

(red. /mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-25 04:09:43
krzysztof.nn: dąb z certyfikatem - no no, trzeba teraz będzie go jakoś zabezpieczyć przed sikającymi pieskami, to cenny okaz
2019-09-25 05:41:35
donekT: Ile drzewek posadziłeś w tym roku?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: